antradienis, spalio 20 d.
Latvija kurs besiizoliuojančių žmonių stebėjimo sistemą
Alfa.lt

Latvijos Saeima ketvirtadienį patvirtino naujas COVID-19 plitimo suvaldymo įstatymo pataisas, kurios suteikia prielaidą kurti specialią informacinę sistemą stebėti besiizoliuojančius asmenis ir sumažinti galimą koronaviruso plitimą, praneša naujienų tarnyba BNN.

COVID-19 atvejų daugėjant visame pasaulyje, yra būtina sukurti specialią žmonių stebėsenos sistemą, kuri padėtų Latvijos ligų prevencijos ir stebėsenos centrui vykdyti tyrimus ir užtikrinti reikalingų epidemiologinių taisyklių laikymąsi. Ši nauja sistema taip pat turėtų padėti policijai.

Apie konkretesnius naujosios sistemos klausimus, kaip kokia informacija bus renkama, kaip laikoma ir kokios institucijos galės gauti prieigą prie duomenų, spręs šalies Vyriausybė.

Kiekvienas į Latviją atvykęs asmuo privalės pateikti reikiamus asmens duomenis. Nepaklusimas bus baudžiamas baudomis nuo 10 iki 2 tūkst. eurų. Valstybinės ir savivaldybių policijos pareigūnai ir pasieniečiai turės teisę sustabdyti važiuojančius automobilius, kad patikrintų, ar yra laikomasi privalomos registracijos.

Naujos taisyklės įsigalios spalio 12 d. 

2020 10 04 11:07
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt