šeštadienis, gruodžio 5 d.
Latvijoje darbdaviai turės įrodyti, jog darbuotojams pagrįstai mokami maži atlyginimai
Alfa.lt

Siekdama veiksmingiau kovoti su atlyginimais vokelyje, Latvijos valstybinė mokesčių inspekcija pasiūlys priimti valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimus, kuriais darbdaviai bus įpareigoti įrodyti, kad jų įmonėje mokami maži atlyginimai yra pagrįsti, pirmadienį pareiškė inspekcijos generalinė direktorė Ieva Jaunzemė.

Iki šiol darbdaviai Valstybinei mokesčių inspekcijai turėjo tik paaiškinti, kodėl jų įmonėje mokami nepagrįstai maži atlyginimai, dėl kurių inspekcijai kildavo įtarimų dėl mokamų atlyginimų vokelyje, tačiau tuo atveju, jeigu pakeitimai bus priimti, darbdaviams teks įrodyti, kad jie gali pasamdyti kvalifikuotą darbininką už tokį mažą atlyginimą.

„Jeigu, Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, vidutinis darbo užmokestis atitinkamame sektoriuje bus didesnis už mokamąjį konkrečioje įmonėje, darbdavys turės pateikti pagrįstus įrodymus, kaip jis gali įdarbinti darbuotojus už darbo užmokestį, kuris yra gerokai mažesnis už to sektoriaus vidurkį“, – paaiškino I. Jaunzemė.

Inspekcijos atstovai anksčiau sakė, jog daug problemų dėl atlyginimų vokelyje į paviršių iškilo tuomet, kai įmonės per krizę pradėjo teikti prašymus dėl išmokų už darbuotojų prastovas.

2020 07 14 10:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt