šeštadienis, liepos 4 d.
Latvijos užsienio reikalų ministras prabilo apie savo orientaciją
tiesa.com

Latvijos užsienio reikalų ministras nusprendė nebesidangstyti ir atvirai pranešė savo kolegoms bei šalies žmonėms esąs gėjus. Apie tai Edgaras Rinkevičius paskelbė socialiniame tinklapyje „Twitter“ ir sulaukė aukščiausių kitų šalių vadovų palaikymo.

„Išdidžiai pranešu, kad esu gėjus. Sėkmės jums visiems“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ministras. Jis pridūrė kovosiantis, kad Latvija suteiktų teisinį statusą homoseksualų partnerystei, bet kartu pripažino, kad tai turbūt sukels „megaisteriją“, pranešė portalas Lrytas.lt.

Netrukus ministras sulaukė kolegų palaikymo. „Edgarai, mano drauge, žaviuosi tavo drąsa ir nuoširdumu!“, – angliškai socialiniame tinkle „Twitter“ parašė L.Linkevičius, ir netrukus sulaukė atsakymo: „Linai, ačiū tau už paramą!“.

Progos pasveikinti politiką už drąsą nepraleido ir Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas. Jis „Twitter“ puslapyje rašė: „Labai drąsus žmogus ir labai geras užsienio reikalų ministras“.

Estija pirmoji ir kol kas vienintelė iš Baltijos valstybių neseniai įteisino tos pačios lyties asmenų partnerystę. Lietuvos politikai kol kas labai atsargiai reiškia paramą seksualinėms mažumoms. Už tos pačios lyties asmenų santykių įteisinimą pasisakęs yra tik Liberalų sąjūdis.

Prie Lietuvos ir Estijos politikų sveikinimų prisijungė ir JAV JAV dienraščio „The Washington Post“ biuro Maskvoje vadovas Michaelas Birnbaumas. Jis ne tik žavėjosi latvio drąsa, tačiau teigė esąs įsitikinęs, kad Latvijos ministras žengė didelį žingsnį į priekį ginant gėjų teises Rytų Europoje ir mano, kad E. Rinkevičius pralaužė barjerą Rytų Europos socialiai konservatyvioje politinėje arenoje“.

2014 11 07 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt