trečiadienis, liepos 6 d.
Legendinio Kalašnikovo kūrėjai „nukniso“ ginklo dizainą iš žaidimo kūrėjų?
Alfa.lt
indianlekhak.com
Virtualus ginklas (viršuje) ir Kalašnikovo gaminys (apačioje)

Kompiuterinių žaidimų pasaulyje verda skandalas: šaudyklės „Oceanic“ kūrėjai tvirtina, kad tikrų ginklų gamintojai iš Rusijos pavogė žaidimui sukurto ginklo dizainą, rašo žaidimų naujienų portalas pcgamer.com.

Tai, kad daugybė sovietinių ir dabar Rusijos naudojamų technologijų buvo nukopijuotos nuo vakarietiškų gaminių – nėra naujiena. Nestebina ir tai, kad kompiuterinių žaidimų kūrėjai skolinasi ginklų dizaino idėjas iš realaus pasaulio. Tačiau atvirkštinis plagiatas – žaidimų rinkoje neregėta naujovė.

Nepriklausomi žaidimų kūrėjai „Ward B“ tvirtina, kad naujasis Kalašnikovo koncerno pristatytas šautuvas MP-155 Ultima „perpaišytas“ nuo žaidimo ginklo EPM28 Mastodon.

„Ward B“ vadovas Marcellino Sauceda teigė, kad Kalašnikovo atstovai susisiekė su juo praėjusiais metais ir patys pasakė, kad nori futuristinį ginklą perkelti į realų pasaulį. Rusų koncerno atstovai esą net žadėjo, kad naudos žaidimų kompanijos atributiką.

Tolesnių kontaktų nebūta, bet po kurio laiko Kalašnikovas pristatė savo naują šautuvą, išsiskiriantį įdomiu dizainu ir „apklijuotą“ kompiuterine technika bei kitokiais priedais. Kaip rašo pcgamer.com, rusų šautuvo dizainas nepadarytų gėdos ateities kariams, ginantiems žmoniją kokioje nors svetimoje planetoje.

Rusiško šautuvo pristatymas:

„Ward B“ teigia, kad rusų gaminys „pernelyg“ jau panašus į jų kūrinį. Žaidimo kūrėjai laukė, kad Kalašnikovas sąžiningai pripažins, nuo ko kopijavo sumanymą ir pasidalins „šlove“, tačiau nieko panašaus neįvyko.

„Jie tiesiog jį pavogė“, – skundėsi M. Sauceda.

Kaip ir reikėjo tikėtis, Kalašnikovas neigia visus kaltinimus, o „Ward B“ išmoko rusišką pamoką ir nuo šiol viešumoje daug atsargiau dalijasi naujais sumanymais. Teisinio proceso žaidimo kūrėjai atsisakė, nes pasak jų pačių, neturi tiek pinigų, kad bylinėtųsi Rusijos teismuose.

Žaidimo kūrėjų ginklo pristatymas:

Anot pcgamer.com, tikrasis ir virtualusis ginklai iš tiesų panašūs, bet pasakyti, ar tikrai rusiškas šautuvas buvo nukopijuotas – sudėtinga.

2021 12 14 16:57
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt