trečiadienis, spalio 20 d.
Lenkija nepaisydama migrantų mirčių pratęsė nepaprastąją padėtį pasienyje
BNS
Scanpix
Migrantai Lenkijos pasienyje

Lenkijos parlamentas ketvirtadienį patvirtino nepaprastosios padėties prie sienos su Baltarusija pratęsimą 60 dienų, nepaisydamas Europos Sąjungos kritikos dėl migrantų mirčių tame ruože.

Planą parėmė 237 konservatorių ir nacionalistų parlamentarai; prieš jį balsavo 179 deputatai. 31 parlamentaras per televizijos tiesiogiai transliuotą balsavimą susilaikė.

Lenkija prie sienos su Baltarusija nusiuntė tūkstančius karių ir įvedė nepaprastąją padėtį, drausdama į pasienio teritoriją patekti žurnalistams ir labdaros darbuotojams.

Per pastaruosius du mėnesius prie ES sienos su Baltarusija mirė penki migrantai.

Europa kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Su Baltarusija besiribojančios ES šalys pasienyje įvedė nepaprastąją padėtį ir ėmėsi tverti pjaunančios vielos tvoras.

Lenkijoje pratęsti nepaprastąją padėtį pasienyje pasiūlė vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis, sakęs, kad sieną kertantys migrantai turi ryšių su „radikaliomis grupėmis ar nusikaltėliais“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 10 01 07:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt