ketvirtadienis, sausio 27 d.
Lenkija pareiškė, kad Vokietija ES siekia paversti „Ketvirtuoju Reichu“
BNS
BNS foto
Lenkijos vėliava

Lenkijos valdančiosios partijos partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderis Jaroslawas Kaczynskis penktadienį pareiškė, kad Vokietija bando paversti Europos Sąjungą federaliniu „Vokietijos Ketvirtuoju Reichu“.

Kalbėdamas su kraštutinių dešiniųjų lenkų dienraščiu GPC, jis sakė, kad kai kurios šalys „neentuziastingai žiūri į Vokietijos Ketvirtojo Reicho kūrimą ES pagrindu“.

„Jei mes, lenkai, sutiktume su tokiu šiuolaikiniu paklusnumu, būtume įvairiais būdais degradavę“, – sakė J. Kaczynskis, kuris taip pat yra ministro pirmininko pavaduotojas.

Jis pridūrė, kad ES Teisingumo Teismas naudojamas kaip federalistinių idėjų „instrumentas“.

Lenkija jau kurį laiką nesutaria su Europos Sąjunga, ypač dėl teismų reformų, kurias PiS vykdo nuo 2015-ųjų.

ES trečiadienį paskelbė, kad imasi teisinių veiksmų prieš Lenkiją, ignoruojančią bloko įstatymus ir mažinančią savo teismų sistemos nepriklausomumą.

Tuo metu Lenkija apkaltino ES „biurokratiniu centralizmu“.

Anksčiau šį mėnesį Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo vizito Varšuvoje metu ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis pareiškė, kad dabartinės Vokietijos vyriausybės parama ES federalizmui yra „utopiška ir todėl pavojinga“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 24 21:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt