pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Lenkijoje dėl antisemitizmo kurstymo suimtas kraštutinių dešiniųjų lyderis
tiesa.com
Pixabay nuotrauka

Lenkijos pareigūnai penktadienį suėmė kraštutinių kairiųjų lyderį ir planuoja jam pateikti kaltinimus dėl viešo neapykantos žydams kurstymo, pranešė Lenkijos pareigūnai.

Vidaus saugumo agentūros (ABW) pareigūnai suėmė buvusį kunigą Jaceką Miedlarą, informavo vakarinio Vroclavo miesto prokuratūra ir agentūra.

Agentūros atstovas Stanislawas Zarynas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad J. Miedlaras buvo suimtas dėl jo manifesto, kuriame jis kaltina žydus išdavus Lenkiją, kai šalis atgavo savo nepriklausomybę 1918 metais.

J. Miedlaras yra vienas prieštaringiausiai vertinamų ir vienas autoritetingiausių Lenkijos dešiniųjų radikalų. Jis ir anksčiau buvo žinomas pareigūnams dėl antisemitinių ir islamofobiškų idėjų skleidimo.

2017 metais šis veikėjas nebuvo įleistas į Didžiąją Britaniją, kur planavo dalyvauti islamo priešininkų demonstracijoje.

Prieš keletą metų prokurorai buvo pradėję tyrimą dėl jo pasisakymo per pamokslą, kad žydai yra „vėžys“, tačiau vėliau tyrimas buvo baigtas nepareiškus kaltinimų.

2019 12 13 19:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt