antradienis, lapkričio 30 d.
Lenkijoje minint teisės į abortą suvaržymo metines vyko protesto akcijos
BNS
Scanpix
Protestas

Varšuvoje ir kituose Lenkijos miestuose protestuotojai penktadienį vakare rinkosi paminėti konstitucinio teismo sprendimo, šalyje smarkiai suvaržiusio teisę į abortus, pirmųjų metinių.

Pernai spalį Konstitucinis Tribunolas paskelbė išvadą, kad teisės aktai, leidžiantys nutraukti nėštumą ir vaisiaus apsigimimo atveju, net jei apsigimimas yra toks didelis, kad gimusiam kūdikiui nebus vilties išgyventi, prieštarauja šalies pagrindiniam įstatymui.

Lenkijoje, kurioje dauguma gyventojų yra katalikai, šiuo sprendimu faktiškai buvo beveik visiškai panaikinta teisė į abortą. Dabar teisėtai nutraukti nėštumą galima tik išžaginimo arba kraujomaišos atvejais, taip pat kai nėštumas kelia pavojų moters gyvybei.

Praeitais metais priimtas sprendimas išprovokavo Lenkijoje didžiulius protestus.

Tačiau penktadienį Varšuvoje rengtos akcijos buvo mažos.

Demonstracijas organizavo visuomeninis judėjimas „Moterų streikas“, kovojantis už moterų reprodukcines teises. Tokie renginiai buvo suplanuoti 20-yje miestų.

Teisę į abortą sugriežtinančius įstatymus pasiūlė konservatyvios valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), palaikančios glaudžius ryšius su Katalikų Bažnyčia, nariai. Anot jų, tokiu būdu siekta užtikrinti, kad nebūtų nutraukiamas nėštumas, kai vaisiui nustatomas Dauno sindromas. Iki priimant naująsias pataisas tokie abortai sudarė didelę dalį Lenkijoje atliekamų abortų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 23 10:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt