ketvirtadienis, sausio 27 d.
Lenkijoje su COVID-19 susijusių mirčių skaičius perkopė 100 tūkstančių
BNS
Pixabay

Lenkijoje nuo COVID-19 pandemijos pradžios mirė jau daugiau kaip 100 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių, pirmadienį pranešė vyriausybė, šaliai fiksuojant kone aukščiausią mirtingumo rodiklį pasaulyje.

„Tai dar viena liūdna diena, bet šiandien – ypatingai, nes peržengėme 100 tūkst. mirčių ribą“, – televizijai TVN24 sakė sveikatos apsaugos ministras Adamas Niedzielskis.

Pasak ministro, per pastarąją parą mirė 493 užsikrėtusieji – taigi, bendras jų skaičius pasiekė 100 254.

A. Niedzielskis nurodė, kad šiuo metu ligoninėse gydoma apie 18 tūkst. žmonių.

Remiantis naujienų agentūros AFP suvestine, Lenkijoje per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų teko 14,31 mirusiojo – tai yra šeštas aukščiausias rodiklis pasaulyje po Trinidado ir Tobago, Moldovos, Sakartvelo, Vengrijos ir San Marino.

Kaimyninėje Vokietijoje, esančioje 26 vietoje, dviejų savaičių mirtingumo rodiklis siekia 4,31 paciento 100 tūkst. gyventojų.

Tik apie 63 proc. suaugusių Lenkijos gyventojų yra visiškai paskiepyti nuo COVID-19 – tai vienas žemiausių lygių visoje Europos Sąjungoje.

Vyriausybė ragina lenkus skiepytis, tačiau opozicija kritikuoja valdančiuosius dėl nenoro imtis griežtesnių priemonių, tokių kaip skiepų pasai.

Iki šiol daugiausiai su COVID-19 susijusių mirčių ES buvo užfiksuota Italijoje – per 139 tūkstančių. Toliau sąraše yra Prancūzija, Vokietija ir Lenkija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 11 10:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt