ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Lenkijos politikų klausosi Rusijos tarnybos?
tiesa.com

Lenkai turėtų daugiau dėmesio kreipti ne į slapta įrašytų Lenkijos politikų pokalbių turinį, o į tai, kaip šie įrašai nutekėjo į viešumą, „European Voice“ rašo britų žurnalistas Edwardas Lucasas. Dar daugiau – isteriška savo reakcija jie parodo, kad užsienio reikalų ministro Radoslawo Sikorskio žodžiai apie lenkų savigarbą buvo teisingi.

 Lenkai kažkodėl nenori suprasti, kad politikai visame pasaulyje privačiuose pokalbiuose kalba tiesmukai, vartoja keiksmažodžius, kritikuoja savo kolegas, netgi kalba apie sandorius. E.Lucasas rašo, kad nors Lenkijoje skamba raginimai į „skandalą“ patekusiems politikams atsistatydinti ir galbūt net rengti išankstinius parlamento rinkimus, tikroji problema glūdi kitur

Tikrasis skandalas yra tai, rašo E.Lucasas, kad įrašai išvis buvo padaryti, o paskui nutekinti. Lenkijos žiniasklaida daugiausia dėmesio kreipia į jų turinį, o ne kilmę. Jie neklausia svarbiausių klausimų – kas turėjo išteklių ir motyvacijos prikaišioti blakių keliuose restoranuose, tai daryti profesionaliai ir daryti ilgą laiką? Kam naudinga paviešinti šiuos įrašus dabar?

E.Lucasas pripažįsta, kad su R.Sikorskiu jie jau daugiau nei 20 metų yra draugai. Tačiau jis tvirtina, kad net jeigu jo ir nepažinotų, ir net jeigu jo nemėgtų, jo reakcija būtų tokia pati. Demokratija negali funkcionuoti be takoskyros tarp viešumo ir privatumo.

Anot E.Lucaso, politikams yra būtina turėtų galimybę aptarti savo reikalus, kalbėti atvirai ir tiesmukai, „nuleisti garą“, tartis. Pasiklausymas ir pokalbių viešinimas yra lengvas būdas sulaukti žiniasklaidos dėmesio ir suerzinti visuomenę, tačiau tai neturėtų būti politinio proceso dalis. Priešingai, tokie veiksmai yra ataka prieš politiką.

Anot britų žurnalisto, nereikia būti konspiracijos teorijų šalininku, kad pamatytum ryšį tarp paviešintos medžiagos ir augančios Lenkijos įtakos bei jos kuriamos regioninės koalicijos prieš rusišką revanšizmą. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad R.Sikorskis – vienas iš labiausiai tikėtinų Catherine Ashton įpėdinių ES išorės politikos vadovo poste.

2014 06 24 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt