pirmadienis, liepos 13 d.
Lenktynių inžinieriai vaikui sukūrė dirbtinę ranką
tiesa.com

Be kairės rankos nuo gimimo augęs Matthew Jamesas yra aistringas „Formulės 1“ gerbėjas. Tačiau jo didžiausias troškimas buvo ne pašėlusiu greičiu lekiantys automobiliai, o dvi rankos. Ši svajonė išsipildė, kai jis parašė laišką „Mercedes“ komandos vyriausiajam inžinieriui Rossui Brawnui.

Keturiolikmetis M. Jamesas, gyvenantis Wokinghame (Berkshire), gimė be kairės rankos ir visą savo gyvenimą svajojo apie pažangų protezą. Dabar jo svajonė tapo realybe – berniukas džiaugiasi nauja kaire ranka, o senąjį protezą vadina „letena“. Nuo šiol jis turi pagal naujausias technologijas pagamintą protezą, kuris kainavo beveik 30 tūkst. svarų sterlingų.

Šeima ilgus metus taupė pinigus, tačiau svajonei vis dar nebuvo lemta išsipildyti, mat santaupos nedidėjo taip greitai, kaip norėjosi. Tad vieną dieną Matthew ryžosi parašyti laišką R. Brawnui. Berniukas drąsą sukaupė po to, kai „Formulės 1“ komandos inžinierius apsilankė M. Jameso lankomoje mokykloje.

„Mercedes“ komandos inžinierius pasakojo, kad laiškas sujaudino visus, ir komanda ilgai nesvarstė, ar padėti šiam vaikinui. Dvi kompanijos susitarė ir nusprendė „pagaminti“ berniukui ranką (bionic arm), su kuria jis galėtų gyventi visavertį gyvenimą. Matthew sako, kad „senoji“ jo ranka buvo labai paprasta, paremta principu „atidaryti-uždaryti“, ir buvo labai nerangi. Visai kas kita „naujoji“ bionic ranka, kurios kiekvienas pirštas gali judėti atskirai, mat juose veikia maži varikliukai.

Paauglys savo naująja ranka džiaugiasi nuo praėjusio penktadienio ir kol kas dar vis bando priprasti prie naujausių technologijų bei negali atsistebėti naujomis savo galimybėmis. Dabar jis džiūgauja, kad jau gali be vargo atsukti stiklainio dangtelį ir pats be niekieno pagalbos išgerti arbatos kaire ranka.

2011 08 18 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt