ketvirtadienis, sausio 20 d.
Lenkų kariai šalia Baltarusijos sienos rado negyvą migrantą
BNS
Scanpix
Lenkijos - Baltarusijos pasienis

Lenkų kariai miške netoli Baltarusijos sienos aptiko negyvą vyrą, prie kurio gulėjo kuprinė ir nigerietiškas pasas, trečiadienį pranešė policija.

Maždaug tuzinas negyvų migrantų buvo surasti pasienyje su Baltarusija nuo vasaros, kai tūkstančiai žmonių, daugiausia iš Vidurinių Rytų ir Afrikos, ėmė plūsti prie sienos, vildamiesi patekti į Europos Sąjungą.

Pagalbos grupės įspėja, kad aukų gali būti daugiau, ir sako, jog spaudžiant šalčiui bandymai kirsti sieną ypač pavojingi.

„Lavonas buvo aptiktas vakar miške šalia Olchovkos Narevkos valsčiuje“, – nurodė vietos policija socialiniame tinkle „Twitter“.

Pasieniečiai savo ruožtu pranešė, kad 35 migrantų grupei naktį iš antradienio į trečiadienį su baltarusių karių pagalba pavyko prasiveržti per sieną.

Visi migrantai buvo sulaikyti ir grąžinti atgal.

Vakarų šalys kaltina Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už ES sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją ir nepriklausomą žiniasklaidą.

Baltarusija tokius kaltinimus atmeta ir kritikuoja migrantų neįsileidžiančias Lenkiją, Lietuvą bei Latviją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 08 15:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt