antradienis, rugpjūčio 9 d.
„Lidl“ pradėjo prekybą itin pigiais elektromobiliais: ar tokius išvysime ir Lietuvoje?
Agnė Baltrūnaitė
Gamingsym
„Lidl“ siūlomas „Elaris Finn“ elektromobilis

Šiuo metu užėję į parduotuvę „Lidl“ galėtumėte susivilioti kvapniomis bandelėmis ar kitais produktais. Tačiau nuo šiol mažmeninės prekybos parduotuvių tinklas iš savo asortimento siūlo rinktis ir elektra varomą automobilį.

Deja, įprastoje „Lidl“ parduotuvėje bent kol kas jo nerasite. Norėdami įsigyti automobilį tereiks pateikti užsakymą per oficialią „Lidl Plus“ programėlę.

Elektromobilio prenumerata

Nuo birželio pabaigos Vokietijos „Lidl“ parduotuvėse galima įsigyti elektromobilį „Elaris Finn“. Elektra varomas automobilis, nors ir sukurtas Vokietijoje, yra pagamintas Kinijoje.

FINN modelis – atnaujintas „Zotye Zhima E30“ automobilis, kuris buvo parduodamas Kinijoje prieš trejus metus. Dėl to šiuo metu gamintojo siūlomos prekės kaina – išties patraukli.

Žinoma, „Lidl“ asortimente pasirodęs elektromobilis – ne vienintelė naujovė parduotuvės klientams. Vokietijos mažmeninės prekybos tinklas taip pat siūlo automobilius užsiprenumeruoti už 222 eurus per mėnesį vietoje įsigijimo iškart už 13 tūkst. eurų.

„Lidl“ duomenimis, jų siūlomas „Elaris Finn“ – pirmasis įperkamas elektromobilis. Siekdami, jog elektra varomi automobiliai taptų kuo įperkamesni, „Lidl“ susivienijo su „Like2Drive“ – Vokietijos startuoliu, kurio specializacija – elektrinių transporto priemonių nuoma pagal prenumeratą.

Klientas, užsiprenumeravęs automobilį, gali naudotis „viskas įskaičiuota“ sistema (išskyrus kurą), kuri nėra pagrįsta nuoma su galimybe pirkti (lizingu).

Konkurentai – „Smart“ ir „Dacia Spring“

„Lidl“ siūlomas elektromobilis išsiskiria komplektavimu. Jame yra įrengtas oro kondicionierius, pastovaus greičio palaikymo ir laisvų rankų sistemos, LED priekiniai žibintai bei navigacijos sistema.

„Elaris Finn“ 32 kWh baterija suteikia galimybę automobiliu įveikti 300 kilometrų atstumą tarp įkrovimų, o važiuojant galima pasiekti 115 km/val. greitį.

Anot gamintojų, „Elaris Finn“ – pigiausias naujas kiniškas dvivietis elektromobilis Vokietijos rinkoje, tačiau turintis ne vieną konkurentą. Pagal dydį „Lidl“ siūlomas elektromobilis yra panašiausias į „Smart EQ fortwo“ bei „Dacia Spring“ modelius (nuo daugiau nei 22 tūkst. eurų). Visgi „Elaris Finn“ labiausiai išskiria tuo, jog yra 17 cm ilgesnis ir kelis kartus pigesnis už konkurentų siūlomus automobilius.

Šiuo metu „Lidl“ siūlomų elektromobilių yra pagaminta tiktai 100 vienetų. Juos buvo galima įsigyti visoje Vokietijoje iki liepos 10 d.

Lietuvoje kol kas neišvysime

„Lidl Lietuvos“ atstovės ryšiams su visuomene Linos Skersytės teigimu, artimiausiu metu įsigyti elektromobilį prekybos centre negalėsime.

„Kol kas planų dėl galimų elektromobilių pardavimų Lietuvoje neturime“, – sakė „Lidl Lietuvos“ atstovė.

2022 07 26 14:55
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt