sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Lietus Pietryčių Europai buvo pražūtingas
tiesa.com

Serbai ir bosniai dabar turi bene vieną pagrindinį klausimą: „Kaip dabar reiks gyventi?“ Stipriausios liūtys per 120 metų nusiaubė šalį ir daugybę žmonių pavertė benamiais. Skaičiuojama, kad pražūtingas lietus, kuris nesiliovė kelias dienas, mažiausiai 30 tūkst. žmonių išmušė pagrindą iš po kojų. Tikrąją ir perkeltine prasme.

 Serbijos valdžios atstovai skaičiuoja nuostolius aukas ir su nerimu kalba apie tai, kad aukų skaičius – 14 žuvusių žmonių – dar augs. 17 šiuo metu laikomi dingusiais be žinios, bet tikrasis mirusių žmonių skaičius paaiškės, kai nuslūgs vanduo. Panaši situacija ir Bosnijoje.

Pirminiais duomenimis, nuo lietaus, nuošliaužų ir kiti stichijos padaryti nuostoliai palietė milijoną žmonių Serbijoje, o tai ketvirtadalis šalies gyventojų. 100 tūkstančių sugriautų gyvenamųjų namų, nuo žemės paviršiaus nušluota 230 mokyklų ir įvairaus lygio medicinos įstaigų.

Tai nuostoliai, kuriuos galima suskaičiuoti ir kurie bus tikslinami. Tačiau yra dar vienas dalykas, kuris sėja baimę ne tik šalyje, bet ir Europoje. Bosnijoje nuo 1992-1995 karo laikų buvo likę daugiau nei milijonas sprogmenų. Jų buvimo vietos buvo kruopščiai sužymėtos. Dabar ne tik lentelės su nuorodomis nuplautos. Baiminamasi, kad ir patys sprogmenys yra išjudinti arba kai kurie jų nešami vandens nusės žmonių gyvybei pavojingose vietose.

2014 05 20 16:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt