trečiadienis, spalio 20 d.
Lietuva prašo JT agentūros Baltarusijos oro erdvę pripažinti nesaugia
BNS
Fotobankas

Lietuva prašo Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) pripažinti Baltarusijos oro erdvę nesaugia ir pradėti tyrimą dėl Minsko priverstinai nutupdyto į Vilnių skridusio keleivinio lėktuvo. 

Susisiekimo ministerijos teigimu, Lietuva oficialiai kreipėsi į šią Jungtinių Tautų agentūrą dėl sekmadienį įvykusio incidento.  

„Lietuva oficialiai prašo ICAO pradėti tarptautinį tyrimą, siekiant išsiaiškinti visas šio incidento aplinkybes ir yra pasirengusi tokiam tyrimui suteikti visą informaciją. Taip pat prašome pripažinti Baltarusijos oro erdvę nesaugia“, – rašoma susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio kreipimesi.

Pasak jo, esama rimtų požymių, kad priverstinis „Ryanair“ lėktuvo nutupdymas pažeidžia Čikagos konvenciją ir gali būti laikomas neteisėtu veiksmu. Konvencija draudžia užgrobti orlaivį arba sąmoningai teikti klaidinančią informaciją, keliančią grėsmę orlaivio saugai. 

M. Skuodžio teigimu, Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūra (EASA) išreiškė susirūpinimą dėl pavojaus komerciniams skrydžiams virš Baltarusijos. Agentūra rekomendavo Europos oro vežėjams laikytis atsargumo skrendant Minsko skrydžių informacijos regione ar virš jo.

Europos Vadovų Taryba (EVT) pirmadienį taip pat pasmerkė Baltarusijos įvykdytą priverstinį keleivinio lainerio nutupdymą, „sukeliant pavojų aviacijos saugumui“, ir paragino Bendrijos oro linijų bendroves vengti Baltarusijos oro erdvės.

ES lyderiai taip pat paragino ICAO skubiai ištirti šį „beprecedentį ir nepriimtiną incidentą“. Be to, ES Taryba paragino imtis priemonių, kad būtų uždrausti Baltarusijos avialinijų skrydžiai ES oro erdvėje ir uždaryta prieiga prie ES oro uostų reisams, aptarnaujamiems tokių oro bendrovių.

Lietuvos Vyriausybė pirmadienį uždraudė oro kompanijoms skristi į Lietuvą ir iš jos per Baltarusijos oro erdvę.

Tuo metu Baltarusijos transporto ministerijos Aviacijos departamentas pakvietė Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO), Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA), Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūros (EASA) ir ES bei JAV aviacijos administracijų atstovus ištirti incidento su „Ryanair“ lėktuvu. 

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka išprovokavo tarptautinį pasipiktinimą, sekmadienį liepęs pakelti naikintuvą ir nutupdyti iš Atėnų į Vilnių skridusį airių oro bendrovės „Ryanair“ lainerį, kuriame buvo Minsko režimo ieškomas opozicijos aktyvistas ir tinklaraštininkas, vienas iš informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjų Ramanas Pratasevičius.

„Siekiant išsiaiškinti įvykio aplinkybes, Aviacijos departamentas pakvietė ICAO, IATA, EASA, taip pat ES ir JAV civilinės aviacijos administracijų atstovus“, – rašoma žinybos išplatintame pranešime.    

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 25 17:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt