šeštadienis, gegužės 21 d.
Lietuva tapo išsigelbėjimu Velse operacijos laukusiai mokytojai
Alfa.lt
Pixabay
Artritas

Jungtinės Karalystės gyventoja keliavo į Lietuvą tam, kad pasikeistų klubo sąnarį, nes Velse per didelės operacijų laukiančiųjų eilės. Jill Davies ketverius metus laukė, kol galės susitikti su gydytoju, kuris pasakė, kad moteriai reikia operacijos. Jos laukti J. Davies turėtų dar trejus metus.

66 metų buvusi mokytoja M. Davies 2016 m. ji sužinojo, kad serga abiejų klubų artritu, tačiau tik 2020 m. gruodį ji buvo nukreipta pas gydytoją.

„Iki to laiko aš tikrai negalėjau vaikščioti“, – sakė ji. - „Buvau nuėjusi kokius 25 metrus, visą laiką naudodamas lazdą. Jei eidavau apsipirkti, išsinuomodavau vieną iš paspirtukų, nes tuo metu man trūko mobilumo.“

Kai šiais metais J. Davies pagaliau pamatė chirurgą, jis moteriai pasakė, kad operacijos teks laukti trejus metus. „Tuo metu apsipyliau ašaromis“, – dalijosi Jungtinės Karalystės gyventoja.

Kadangi buvo visiškoje neviltyje, moteris nusprendė vykti gydytis į Lietuvą. Ji kreipėsi į kliniką liepos 1 d., išskrido 22 d., o liepos 24 d. jai buvo atlikta operacija, po kurios sekė 10 dienų intensyvi reabilitacijos programa.

„Man neskauda. Aš galiu vaikščioti, plaukiu, galiu vairuoti ir daryti tai, ką noriu. Atgavau savo gyvenimą.“, – pasakojo J. Davies.

Negydomos ligų pasekmės – didelės

Neath Port Talbot ligoninės ortopedas chirurgas Paulas Williamsas sakė, kad ilgo negydymo poveikis psichinei ir fizinei sveikatai yra „siaubingas“, nes artritas sukuria didelį skausmą.

Naujausi Velso Nacionalinės sveikatos tarnybos duomenys parodė rekordinį gydymo ligoninėje laukiančiųjų skaičių - 657 539, o tai yra kiek daugiau nei penktadalis Velso gyventojų.

Pastebėta, kad laukiančiųjų sąrašas itin padidėjo, kai planinės operacijos buvo atidėtos septyniems mėnesiams dėl COVID-19 situacijos šalyje.

Velso Vyriausybė pareiškė, kad nacionalinė sveikatos taryba „radikaliai pakeistų“ planuotų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo būdą. Sveikatos apsaugos ministrė Eluned Morgan pabrėžė, kad skirs 170 milijonų svarų sterlingų tranformuoti sveikatos sistemai bei dar 1 milijoną fondui, kuris padėtų nacionalinei sveikatos tarnybai diegti naujoves.

2021 11 07 18:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt