trečiadienis, liepos 8 d.
Lietuviai apie studijas Australijoje: tai milijonas galimybių
tiesa.com
asmeninis archyvas

Australija toks tolimas ir sunkiai ranka pasiekiamas kraštas. Tačiau pasiryžus ten nuvykti studijuoti, atsiveria karjeros galimybės ne tik šioje svajonių šalyje, bet ir visame pasaulyje. Apie studijas, pakeitusias gyvenimą, pasakoja lietuviai.

Rokas, Skirmantė, Pavelas ir Erika į Australiją išvyko studijuoti, tačiau jų patirtys Australijoje apima kur kas daugiau nei studijas – vienas surado svajonių darbą, kitas įkūrė verslą, trečias apkeliavo šalį. Visa tai įmanoma dėl itin lankstaus studijų grafiko, kurį siūlo daugelis Australijos ugdymo įstaigų.

Be to, beveik 25 mln gyventojų turinčioje šalyje mokymo įstaigų ir jose siūlomų studijų įvairovė leidžia siekti išsilavinimo ir karjeros daugybėje sričių: fitneso, jogos, verslo, IT technologijų, ugdymo, grožio, turizmo, automechanikos ir daugelyje kitų.

Kiekvienas gali pasirinkti pagal finansines galimybes ir savo svajones. O geriausia tai, kad Australijoje įgytos licencijos, sertifikatai ir diplomai pripažįstami visame pasaulyje, todėl niekas neįpareigoja Australijoje likti visą gyvenimą. Žinoma, nebent to norisi patiems.

Rokas Malkauskas: „Visiems rekomenduoju atvykti į Australiją“

Australijoje Rokas dar tik devynis mėnesius, bet jau dabar jo patirtį galima vadinti „sėkmės istorija“. „Į Australiją atvykau studijuoti mechaninės inžinerijos. Labai džiaugiuosi pasirinkęs Verslo ir technologijų institutą, nes laisvas paskaitų grafikas suteikė galimybes įkurti verslą – su bičiuliu jau kuris laikas teikiame perkraustymo paslaugas, – pasakoja vaikinas.

– Po studijų tikiuosi pasilikti Australijoje ir įgyti praktikos mechaninės inžinerijos srityje. Automechanikai čia itin vertinami, aukštos kvalifikacijos darbuotojai graibstomi, todėl problemų ieškant darbo, tikiu, nekils.“

Paklaustas, ar rekomenduotų studijas Australijoje kitiems lietuviams, Rokas nedvejodamas sako „taip“. „Studijuoti Australijoje yra neįkainojama patirtis. Per 9 čia praleistus mėnesius nei karto nepagalvojau, kad norėčiau sugrįžti į Lietuvą. Rekomenduočiau visiems tai išbandyti. Jei ne studijuoti, tai bent atvykti pakeliauti ir pažinti Australiją.“

Skirmantė Kazlaitė: „Dirbu amžinos vasaros šalyje“

Skirmantė atvyko į Australiją prieš gerus 3 metus. Jauna moteris čia pabaigė studijas ir įgijo III bei IV Fitneso sertifikatus, kurie suteikė galimybę dirbti tiek grupinių, tiek individualių treniruočių trenere. „Dar studijuodama intensyviai dirbau įvairiuose sporto klubuose, taip pat asmeniškai treniravau žmones.

Studijuodama susipažinau su daugybe žmonių iš viso pasaulio. Pasisekė užmezgti ir labai vertingą kontaktą, kurio dėka buvau pakviesta dirbti į Abu Dabį, – atskleidžia pašnekovė. – Jungtiniuose Arabų Emyratuose mano veikla pakilo į dar aukštesnę pakopą: dirbu VIP fitneso trenere bei vedu kelis grupinius užsiėmimus žymiame sporto klube.

Tikrai rekomenduoju atvykti studijuoti į Australiją. Priklausomai nuo sukaupto žinių bagažo ir įgytos patirties, studijos gali gerokai praplėsti pažįstamų ratą, suteikti galimybių užmegzti naudingas bei ilgalaikes draugystes su bendraminčiais.

Tai padės kilti karjeros laiptais šalyse, kuriose net neįsivaizdavote kada nors gyvensiantys.“

Pavelas Golubkovas: „Svarbiausia nebijoti bandyti“

Pavelo istorija iš tiesų įkvepianti. Šis jaunas vyras nusprendė pradėti fitneso karjerą dar būdamas Lietuvoje.

„Nuo vaikystės domėjausi sportu: nuo 6 m. lankiau plaukimo treniruotes, paauglystėje domėjausi kovų menais, o galiausiai atradau fitnesą ir sportas tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi.

Prieš ketverius metus į Australiją atvykau jau būdamas geros fizinės formos, tačiau norint treniruoti kitus, reikėjo gauti vertingų teorinių žinių, o svarbiausia – licenciją. Todėl baigiau fitneso studijas ir dabar galiu dirbti fitneso treneriu visame pasaulyje“, – džiaugiasi lietuvis.

Beje, studijų metu P. Galubkovas sudalyvavo kultūrizmo važybose ir savo svorio kategorijoje užėmė pirmąją vietą. Šiuo metu Pavelas dirba fitneso treneriu Melburno sporto klube „Anytime Fitness“ ir žada toliau savo karjerą tęsti Australijoje.

Ar lietuvis rekomenduotų studijas Australijoje? „Nedvejokite ir atvažiuokite. Svarbiausia – pasirinkite studijuoti tai, kas patinka, ir nebijokite bandyti bei susikurti galimybes sau patiems“, – sako vyras.

Erika Blažytė: „Svajoju likti Australijoje“

Erika apie Australiją svajojo nuo vaikystės, o mokydamasi dvyliktoje klasėje tvirtai nusprendė vykti studijuoti į šią tolimą šalį. „Ryžtas maišėsi su baime, nes niekada nebuvau skridusi lėktuvu, ką jau kalbėti apie tokią tolimą kelionę.

Tačiau viskas buvo ne taip baisu, kaip tikėjausi, – šypteli pašnekovė. – Studijuodama čia Vaikų priežiūrą(Child Care) sutikau labai daug įvairių žmonių, atvykusių į Australiją iš viso pasaulio. Buvo be galo įdomu juos pažinti, suprasti kiekvieno istoriją. Taip pat labai įdomios studijos, draugiški bendramoksliai ir dėstytojai.

Pradžioje jaudinausi dėl anglų kalbos, bet niekas nekalba idealiai, todėl nustojau dėl to nerimauti. Studijuodama stengiuosi apkeliauti kuo daugiau Australijos, nes gamta čia fantastiška, be galo daug nuostabių paplūdimių. Mėgstamiausias man yra „Palm beach“, kuriame buvo filmuojamas ir Lietuvoje populiarus serialas „Be namų negerai“.“

Erikos svajonėse – Australijoje atidaryti Vaikų ugdymo centrą, kuriame pritaikys įgytas žinias, kaip užauginti gerus, dorus žmones. Lietuvė ragina išdrįsti ir kitus atvykti studijuoti į Australiją. „Juk gyvename tik vieną kartą“, – šypsosi mergina.

Visų šių jaunų žmonių ir daugelio kitų sėkmės istorijos Australijoje prasidėjo nuo „svajoniųaustralija.lt“ komandos. Prieš kelerius metus patys gyvenimą saulėtame krašte išbandę lietuviai nutarė, kad tokiomis galimybėmis, kokias atrado Australijoje, būtų nesąžininga nepasidalinti.

Todėl Artūras Mickus su kolegomis sukūrė platformą, padedančią tautiečiams išvykti į Australiją studijuoti ir dirbti. Svajoniuaustralija.lt komanda pasirūpina ne tik visais reikiamais dokumentais, bet vykdo ir „Big Brother“ programą, taigi, šiek tiek bijantiems didelių permainų bus palaikoma kompanija tolimo skrydžio metu, padedama apsigyventi ir susirasti darbą.

Tad nebijokite svajoti, ypač jei tose svajonėse – Australija!

2019 07 09 06:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt