antradienis, liepos 5 d.
Lietuviai nestabdo: perka ukrainiečiams dar keturis dronus
Alfa.lt
YouTube
Estiškas dronas EOS C VTOL

Visuomenininkas Andrius Tapinas pranešė, kad už lietuvių surinktus pinigus bus perkami papildomi keturi dronai Ukrainai.

A. Tapinas iniciavo akciją, už kuriuos pinigus turėjo būti nupirktas „Bayrakta'ras“ Ukrainai. Lietuviams surinkus 5 milijonus eurų, turkų įmonė nusprendė jį padovanoti, o suaukotus pinigus pasiūlė skirti Ukrainos atstatymui ir kitoms reikmėms.

Tai ne pirma A. Tapino organizuojama akcija. Prieš tai jis rinko pinigus dviejų dronų pirkimui, kurie buvo pavadinti Magyla-1 ir Magyla-2. Prie jų prisijungs dar keturi dronai, kuriuos visuomenininkas nupirks iš lietuvių suaukotų pinigų.

„Pasiekėm susitarimą, kad perkam dar keturis tokius dronus, tad Ukrainos artilerijos ugnį koreguos jau šešių Magylų eskadrilė“, – feisbuke rašė A. Tapinas.

Jo teigimu, pirmieji keturi dronai keliaus viename pakete, o kitų dviejų teks palaukti du mėnesius.

A. Tapinas paskelbė, kad buvo nupirkti itin modernūs žvalgybiniai EOS C-VTOL dronai, kurie yra varomi elektra, palieka minimalų šiluminį pėdsaką, pakyla ir leidžiasi, kur nori, lazeriu koreguoja taikinį ir atsiveda paskui save artilerijos audrą.

„Į eskadrilę estai dar pridės specialią anteną, kuri klaidina priešą maskuodama nutūpimo-pakilimo ir piloto buvimo vietas bei atsarginių detalių komplektaciją“, – feisbuke rašė visuomenininkas ir pridūrė, kad naujo sandorio vertė – 660 000 eurų.

2022 06 10 16:34
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt