pirmadienis, kovo 1 d.
Lietuvis subūrė tarptautinė narkotikų kontrabandos grupuotę
BNS

Lietuvos policijos pareigūnai dalyvavo tarptautinėje operacijoje, kurioje sulaikyti devyni asmenys, įtariami nusikalstamoje grupuotėje vykdę narkotikų kontrabandą.

Kaip antradienį pranešė Policijos departamentas, operacija vykdyta Lietuvoje, Lenkijoje ir Ispanijoje. Tarp sulaikytųjų – organizuotos nusikalstamos grupuotės lyderis lietuvis ir aktyviausi nariai.

Organizuota grupuotė, turimais duomenimis, yra susijusi su ne mažiau kaip 1450 kilogramų įvairių rūšių kvaišalų (kokaino, hašišo, kanapių) kontrabandos organizavimu.

Pasak Policijos departamento, tarptautinės sulaikymo operacijos pagrindu tapo Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų inicijuotas ir ilgą laiką vykdytas didelės apimties tyrimas dėl organizuotos nusikalstamos grupuotės narių padarytų labai sunkių ir sunkių nusikaltimų Lietuvoje ir kitose Europos šalyse.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad Lietuvos pilietis subūrė nusikalstamą grupuotę, kuriai vadovaudamas, organizuodavo narkotinių medžiagų kontrabandą ir prekybą labai dideliais kiekiais tarptautiniu mastu. Nusikaltimams vykdyti buvo pasitelkiamos jachtos, krovininiai vilkikai, lengvieji automobiliai.

Vienas iš šios organizuotos nusikalstamos grupuotės organizatoriams – lyderiams inkriminuojamų narkotikų kontrabandos epizodų siejamas su 2010 metais, kuomet Prancūzijoje, Gvadelupėje (Karibų jūros regione), Prancūzijos teisėsaugos institucijų pareigūnams, bendradarbiaujant su Jungtinių Amerikos Valstijų Narkotikų kontrolės administracijos (JAV DEA) ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais, buvo sulaikyta jachta. Joje buvo rasta 385 kilogramai kokaino.

Dėl šio nusikaltimo Prancūzijoje buvo nuteisti keli asmenys, vienas jų Lietuvos, kitas – Ukrainos pilietis. Lietuvos kriminalinės policijos biure atliekamo tyrimo metu buvo nustatyta, kad pagrindiniai šio nusikaltimo organizatoriai yra šįkart sulaikytos grupuotės nariai, o Prancūzijoje buvo sulaikyti ir nuteisti tik vykdytojai.

Paskutinę šių metų sausio savaitę vienu metu Lietuvoje, Lenkijoje ir Ispanijoje buvo surengta sulaikymo operacija. Operacijos metu Ispanijoje buvo sulaikytas organizuotos nusikalstamos grupuotės lyderis bei demaskuotos narkotinių medžiagų laboratorijos, nusikaltimo darymo vietoje sulaikyti įtariamieji – Lietuvos piliečiai, kurie priklausė minėtai grupuotei.

Kratų atlikimo metu minėtose narkotinių medžiagų laboratorijose buvo rasti ir paimti labai dideli kiekiai auginamų narkotinių medžiagų – kanapių, taip pat narkotinių medžiagų gamybai skirtų priemonių bei įrenginių. Nustatyta, kad bendrai minėtose narkotinių medžiagų laboratorijose sistemingai buvo auginami dideli kiekiai kanapių.

Bendrai Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai Lietuvoje minėtų įtariamųjų gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose, automobiliuose atliko 24 kratas. Kratų metų buvo rasta ir paimta dešimtys tūkstančių eurų grynųjų pinigų, šaunamieji ginklai ir skirtingo kalibro šaudmenys, narkotinės medžiagos, suklastoti asmens tapatybės dokumentai ir kiti civilinėje apyvartoje draudžiami daiktai.

Trims sulaikytiems asmenims Lietuva yra išdavusi Europos arešto orderius. Griežčiausia bausmė, galinti grėsti organizuotos grupuotės nariams – laisvės atėmimas iki penkiolikos metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 02 15:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt