penktadienis, rugsėjo 30 d.
Lietuvoje planuojama apmokestinti COVID-19 testus, Vokietija tokią tvarką ketina atšaukti
Alfa.lt
Fotobankas
COVID-19 testas

Lietuvai planuojant priimti įstatymą, kuriuo būtų apmokestinti COVID-19 testai nepasiskiepijusiems darbuotojams, Vokietija planuoja grąžinti galimybę gyventojams nemokamai testuotis dėl COVID-19 kartą per savaitę, nes kyla susirūpinimas dėl didėjančio užsikrėtimų skaičiaus.

Vokietijos vyriausybė nuo spalio 11 d. nebeleido nemokamai išsitirti dėl COVID-19 greitaisiais testais, sakydama, kad nebegali pateisinti nemokamų tyrimų tokiu metu, kai visiems buvo pasiūlyta vakcina.

Taip pat buvo tikimasi, kad mokami testai paskatins daugiau žmonių pasiskiepyti. Tačiau dėl didėjančio infekcijų skaičiaus Vokietijoje nemokami antigenų tyrimai vėl bus atliekami.

Remiantis kadenciją baigiančio federalinio sveikatos ministro Jenso Spahno pasiūlytu reglamentu, siekiama paskatinti pasitikrinti žmones, kurie dėl finansinių priežasčių gali vengti tyrimų.

Reglamento projekte teigiama, kad skiepyti žmonės taip pat skatinami pasitikrinti, nes jie taip pat gali užsikrėsti virusu „ir taip kelti pavojų, ypač pažeidžiamoms žmonių grupėms“.

Anksčiau vyriausias vokiečių virusologas Christianas Drostenas pareiškė, kad šaliai reikia griežtų apribojimų, kad būtų išvengta mažiausiai 100 000 mirčių.

„Dabar turime tikrai nepaprastąją situaciją. Turime nedelsdami ką nors padaryti“, – sakė jis.

Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad naujasis reglamentas įsigalios jau kitą savaitę.

Lietuvos Seimas seka Vokietijos buvusiu sprendimu ir priėmė įstatymą, kuriuo įtvirtino, kad nepasiskiepiję darbuotojai turėtų patys susimokėti už testus dėl COVID-19, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda šį įstatymą vetavo. Seimo nariai šiuo metu stengiasi atmesti prezidento veto ir įtvirtinti mokamus testus nepasiskiepijusiems darbuotojams.

2021 11 11 17:09
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt