penktadienis, sausio 22 d.
Lietuvos nepriklausomybę palaikęs buvęs Islandijos ministras apkaltintas seksualiniu priekabiavimu
Alfa.lt

Buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras Jonas Baldvinas Hannibalssonas apkaltintas seksualiu priekabiavimu. Šią informaciją jis atskleidė pats vietiniam „Morgunblaðið“ laikraščiui.

Portalo „Iceland review“ duomenimis, tai nėra pirmas tokio pobūdžio kaltinimas šiam buvusiam užsienio reikalų, finansų ministrui ir diplomatui – seksualiniu priekabiavimu per 50 m. jį yra apkaltinusios bent 12 moterų.

Pateiktame kaltinime teigiama, kad J. B. Hannibalssonas priekabiavo prie jo namuose besisvečiavusios moters, „glostydamas jos sėdmenis“. Pats politikas tokius teiginius pavadino „visišku išsigalvojimu“ ir tvirtino, kad yra „organizuojama ataka prieš jo reputaciją“.

J. B. Hannibalssonas 1988-1995 m. buvo Islandijos užsienio reikalų ministras, 1987-1988 m. finansų ministras , taip pat 1982-1998 m. parlamento narys. Vėliau jis dirbo šalies ambasadoriumi JAV ir Suomijoje.

Politikas labiausiai yra žinomas dėl jo paramos Baltijos valstybių nepriklausomybei nuo SSRS. Už tai Lietuvos jis yra apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu, LDK Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi, taip pat yra Vilniaus garbės piliečiu.

2020 09 09 09:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt