pirmadienis, spalio 18 d.
Lietuvos perspėjimas dėl nesaugių „Huawei“ ir „Xiaomi“ telefonų nuaidėjo pasaulio žiniasklaidoje
Goda Košinskytė
Unsplash
Huawei

Nacionalinio kibernetinio saugumo centrui (NKSC) paskelbus apie galimas kibernetinio saugumo rizikas naudojant Kinijoje pagaminamus įrenginius „Huawei“ ir „Xiaomi“, tyrimu pradėjo dalytis didieji užsienio naujienų portalai. Vokietija paskelbė nusprendusi sekti Lietuvos pavyzdžiu ir atliksianti panašų tyrimą.

Vokietijos valstybinis tarptautinis transliuotojas „Deutsche Welle“praėjusią savaitę savo skaitytojams pranešė, jog kibernetinio saugumo centras Lietuvoje atliko tyrimą su Kinijoje gaminamais telefonais. Pasidalijo rezultatais, kuriuose teigiama, jog „Huawei“ ir „Xiaomi“ 5G tinklo telefonai kelia kibernetinio saugumo ir cenzūros riziką. Tokia pat žinia dalijosi Amerikos televizijos ir radijo laidų portalas „CBS News“, JAV tarptautinė naujienų agentūra „Associated Press (AP) News“, Indų naujienų portalas „The Hindu“.

Atkreipė dėmesį į viceministro raginimus

Viena didžiausių naujienų agentūrų pasaulyje „Reuters“ taip pat paviešino žinią apie NKSC atliktą tyrimą, portale skelbė, jog „Lietuva prašo išmesti Kinijoje gaminamus telefonus dėl susirūpinimo kibernetiniu saugumu“. Tai paviešino ir politikos naujienų portalas „Politico“, pabrėždamas, kad krašto apsaugos viceministras rekomenduoja nepirkti naujų kiniškų telefonų, o turimus išmesti kiek įmanoma greičiau.

Lietuvos viceministro pasiūlymas pasiekė ir daugiau portalų, juo dalijosi Taivano dienraštis „Taipei Times“, „Markets Insider“, „BBC News“, Amerikos žinių kanalas „CNN“ ir kiti.

Politikos naujienų portalas „Politico“ taip pat rašo, jog Vokietija seks Lietuvos pavyzdžiu ir pradeda tyrimą dėl tam tikrų Kinijos mobiliųjų telefonų kibernetinio saugumo. Šią naujieną Vokietijos nacionalinei ir tarptautinei televizijos naujienų tarnybai „Tagesschau“ patvirtino šalies federalinio informacijos saugumo biuro atstovas.

Alfa.lt primena, kad, NKSC tyrimo duomenimis, „Xiaomi“ gamintojo įrenginyje nustatytos trys rizikos, „Huawei“ – viena, „OnePlus“ gamintojo mobiliajame įrenginyje kibernetinio saugumo pažeidžiamumų identifikuota nebuvo.

Plačiau apie NKSC tyrimą skaitykite čia.

2021 09 28 09:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt