sekmadienis, vasario 28 d.
Likus metams iki nukeltos Tokijo olimpiados, tebetvyro jos atšaukimo grėsmė
Alfa.lt

Japonija ketvirtadienį santūriai mini vienų metų terminą, likusį iki nukeltų 2020-ųjų Tokijo olimpinių žaidynių, koronaviruso pandemijai keliant vis rimtesnių klausimų, ar atidėta olimpiada apskritai įvyks.

Tokijuje, kuriame šiuo metu jau būtų dūzgę tūkstančiai atletų ir sporto aistruolių, jei žaidynės būtų įvykusios, olimpiados rengėjai organizuoja nedidelį renginį tuščiame nacionaliniame stadione. Žiūrovai į šį renginį nebus įleidžiami, šalyje vėl išaugus naujai registruojamų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičiui.

Nepaisant kliūčių ir slogios nuotaikos, Japonijos ir olimpinių žaidynių pareigūnai ryžtingai tvirtina, kad olimpiada įvyks ir taps pasaulio atsigavimo po koronaviruso pandemijos simboliu.

„Tai bus pirmasis pasaulinis susibūrimas po koronaviruso“, – praėjusią savaitę sakė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas).

Visgi ekspertai ir pareigūnai, tarp jų Th. Bachas ir Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe (Šindzas Abė), užsiminė apie galimybę, kad pirmą kartą taikos metu olimpinės žaidynės gali būti atšauktos, jeigu iki kitų metų nepavyks suvaldyti pandemijos.

Kovo mėnesį paskelbtas istorinis sprendimas atidėti olimpiadą buvo priimtas išryškėjus realiam pandemijos mastui. Šalims paskelbus karantinus, buvo sutrikdytas atletų pasirengimas žaidynėms, teko atšaukti atrankines ir bandomąsias varžybas.

Daugelis Europos šalių suvaržymus jau sušvelnino, sumažėjus nustatomų naujų COVID-19 atvejų ir mirčių nuo šio susirgimo skaičiui, tačiau kitur pasaulyje, ypač Jungtinėse Valstijose, Brazilijoje ir Indijoje, virusas toliau siaučia.

Šalyse, jau atšaukusiose karantinus ar sušvelninusiose kovai su epidemija įvestas priemones, taip pat vis kyla naujų ligos protrūkių, todėl rimtai abejojama dėl galimybių organizuoti renginį, kuriame dalyvautų dešimtys tūkstančių žmonių iš viso pasaulio.   

2020 07 23 09:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt