antradienis, lapkričio 30 d.
Londonas pasirengęs į Ukrainą pasiųsti 600 karių Rusijai atgrasyti
BNS
Scanpix
Rusijos kariai

Didžioji Britanija gali, esant reikalui, į Ukrainą per itin trumpą laiką atsiųsti iki 600 karių, auganti nerimui dėl eskalacijos iš Rusijos pusės, rašo britų laikraštis „The Daily Mirror“.

„Operatyvinė grupė iki 600 Britanijos yra pasirengusi dislokacijai Ukrainoje, nuogąstaujant, kad Rusija yra pasirengusi įsiveržti į šalį“, – rašoma straipsnyje.

Jame taip pat nurodoma, kad tokią grupę sudarytų Britanijos specialiųjų pajėgų ir desantininkų atstovai.

„Operatyvinei grupei buvo nurodyta, kad jai gali tekti dislokuotis per labai trumpą laiką. Nuo 400 iki 600 karių yra pasirengę. Jų įranga yra supakuota ir jie yra pasirengę skristi į Ukrainą, kur gali nusileisti arba iššokti su parašiutais“, – žurnalistams nurodė šaltinis Britanijos kariuomenėje.

Leidinys nurodo, kad remiantis jo šaltinių duomenimis, šimtai parašiutininkai, padedant artilerijos daliniams, gali išsilaipinti Ukrainoje per 36 valandas gavus atitinkamą įsakymą.

Pentagono atstovas spaudai Johnas Kirby anksčiau skelbė, kad Vašingtonui kelia nerimą Rusijos pajėgų judėjimas rajone šalia Ukrainos sienos. Vašingtonas ragina Maskvą paaiškinti savo ketinimus.

Tuo metu Kremlius pareiškė, kad Rusijos karinių pajėgų judėjimas šalies teritorijoje niekam neturėtų kelti nerimo.

Per spaudos konferenciją paklaustas, ar jam žinoma, jog JAV perspėjo kolegas Europos Sąjungoje apie galimus Rusijos veiksmus neva įsiveržti į Ukrainą, V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas atsakė: „Tai jau ne pirma publikacija ir ne pirmas JAV pareiškimas apie ta, kad jiems nerimą kelia mūsų karinių pajėgų judėjimas Rusijos Federacijos teritorija. Mes ne kartą sakėme, kad karinių pajėtų judėjimas mūsų teritorijoje neturėtų niekam kelti nerimo. Rusija niekam nekelia grėsmės“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 14 19:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt