sekmadienis, vasario 28 d.
Lyg iš pasakos: tėvą užrūstinusi arabų princesė įkalinta „auksiniame narvelyje“
Alfa.lt

Dubajaus (Jungtiniai Arabų Emiratai) emyro dukra – princesė Latifa 2018 m. mėgino pabėgti iš namų, bet buvo sučiupta. Nuo tada apie ją beveik nieko nežinoma, o jos likimu susirūpino net Jungtinės Tautos (JT).

JT pareigūnai pranešė, kad netrukus oficialiai užklaus JAE vadoybę apie princesės likimą. Jos tėvas – emyras Mohammedas bin Rashidas Al Maktoumas yra ne tik Dubajaus valdovas, bet ir JAE ministras pirmininkas bei vienas turtingiausių pasaulyje politikų, praneša BBC.

Prieš kurį laiką princesei pavyko paviešinti vaizdo įrašą, kuriame ji pasakoja, kad jos pabėgimo užrūstintas tėvas įkalino ją vienoje iš šeimos vilų. Dvaras paverstas kalėjimu: ant visų langų grotos, o princesė saugoma taip akylai, kad viena gali pabūti tik vonios kambaryje.

Princesės pagalbos šauksmą išgirdo JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro žinyba. Susirūpinimą pareiškė ir Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ir užsienio reikalų ministras Dominicas Raabas.

2018 m. princesė Latifa, padedama draugų, mėgino pabėgti iš Dubajaus ir pradėti naują gyvenimą svetur. Ji skundėsi, kad ir anksčiau gyveno lyg nelaisvėje – jai draudė vairuoti automobilį ir keliauti. Tačiau pabėgimas nepavyko. Po keleto dienų JAE specialiųjų operacijų būrys sugavo princesę laive Indijos vandenyne.

Jos tėvas pareiškė, kad visaką darė ir daro tik pačios princesės labui. JAE anksčiau jau išplatino pranešimą, kad princesė „yra saugi ir ja rūpinasi šeima“.

Vakarai laiko JAE strateginiais sąjungininkais, tačiau žmogaus teisių gynėjų organizacijos tvirtina, kad prabangiame Dubajuje tvyro nepakantumas kitaminčiams, o teismai diskriminuoja moteris. Matyt, Dubajaus emyras yra iš tiesų griežtas šeimos nariams. Pasak britų žiniasklaidos, 2019 m. iš JAE pabėgo šeštoji jo žmona, kuri iki šiol slapstosi vienoje iš Europos šalių.

2021 02 19 14:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt