šeštadienis, spalio 1 d.
M. Drobiazko viešai pasisakė po šokių su P. Vanagu Sočyje
Alfa.lt
Stop kadras
Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas ledo šou „Gulbių ežeras“

Praėjus savaitei nuo rugpjūčio 9-osios, kai, nepaisydami Lietuvoje kilusio skandalo, šalies čiuožėjai Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko Sočyje pradėjo pasirodymus rusų ledo spektaklyje „Gulbių ežeras“, buvę sportininkai iki šiol neišsakė savo pozicijos, o M. Drobiazko į savo „Instagram“ paskyrą įkėlė nuotraukų iš renginių ir dėkojo į areną atėjusiems gerbėjams.

„Jau septintus metus iš eilės turime neįkainojamą galimybę pakviesti savo ypatingus žiūrovus į ledo šou. Mums labai malonu dovanoti savo meną tiems, kuriems jo labiausiai reikia. Nuostabu tai, kad šiais metais pasakos „paklausyti“ atėjo net neregės. Atėjo tiesiog pajusti atmosferą, muziką. Pabendrauti su menininkais. Visada džiaugiamės galėdami paremti bet kokius labdaros ir socialinius projektus. Iki naujų susitikimų!“, – rašė M. Drobiazko.

Šio ledo šou sumanytoja yra Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka, kuriai yra taikomos sankcijos.

Kaip Alfa.lt jau rašė, žinia, jog M. Drobiazko ir P. Vanagas pasirodys T. Navkos rengiamuose muzikiuose ledo spektakliuose Sočyje, Lietuvoje sulaukė didelio neigiamo atgarsio.

Dėl čiuožėjų pasirodymų Rusijoje, tęsiančioje invaziją Ukrainoje, rugpjūčio 10 dieną šalies prezidentas Gitanas Nausėda išbraukė iš valstybės apdovanotųjų sąrašo M. Drobiazko ir P. Vanagą, kurie 2000 m. yra apdovanoti Gedimino ordino Riterio kryžiais.

„Neabejoju, kad šokių ant ledo pora buvo puikūs sportininkai, tačiau nuopelnus Lietuvos valstybei, už kuriuos buvo įvertinti dar 2000-aisiais, jie nutrynė cinišku poelgiu – dalyvaudami komerciniame reginyje Sočyje tuo metu, kai Ukrainos karo verpetuose liejasi nekaltų žmonių kraujas“, – teigė G. Nausėda.

M. Drobiazko 1992 m. išimties tvarka gavo Lietuvos pilietybę. Kai kurie visuomenininkai ir politikai po šokėjų poros planų pasirodyti Sočyje paragino iš M. Drobiazko ją atimti, tačiau ekspertai teigia, kad šalies įstatymai nenumato tokios galimybės.

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė, P. Vanago mama, viešame pareiškime taip komentavo sūnaus ir marčios poelgį: „Man, Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentei ir ypač kaip Povilo Vanago mamai, labai skaudu, plyšta širdis ir neramu dėl mano vaikų priimto sprendimo. Nuoširdžiai atsiprašau tų žmonių, kuriuos tai įskaudino ir nuvylė.

Tačiau, savo suaugusiems vaikams negaliu nurodinėti ar kaip kitaip įsakyti, nors bandžiau argumentuotai, diskusijų bei ilgų ginčų būdu perteikti savo aiškią ir nedviprasmišką poziciją šiuo klausimu. Nesiruošiu jų teisinti, jie – suaugę žmonės, tad už savo veiksmus yra atsakingi patys. Tikiuosi, kad Povilo ir Margaritos sprendimas nebus tapatinamas su Lietuvos čiuožimo federacija ir jos sportininkais, nes aktyvią sportinę dailiojo čiuožimo karjerą Povilas ir Margarita baigė prieš 16 metų ir nėra niekaip susiję su Lietuvos čiuožimo federacijos veikla. Federacija atsiriboja nuo šių ir kitų buvusių sportininkų veiksmų šio karo kontekste“.

2022 08 18 11:44
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt