sekmadienis, rugsėjo 20 d.
M. Kalesnikava sako sulaukusi jėgos struktūrų grasinimų ją nužudyti
Alfa.lt

Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narė Maryja Kalesnikava parašė pareiškimą Baltarusijos Tyrimų komitetui su prašymu iškelti bylas ją sulaikiusiems jėgos struktūrų pareigūnams, kurie esą grasino ją nužudyti ir įkalinti ilgam laikui.

„Sulaukiau grasinimų atimti mano gyvybę, kuriuos vertinau realiai. Buvo pareikšta, kad man savanoriškai nepalikus Baltarusijos Respublikos teritorijos, aš vis tiek būsiu išvežta: gyva ar dalimis. Taip pat nuskambėjo grasinimų atimti man laisvę laikotarpiui iki 25 metų, sukelti man problemų kalinimo vietose, laisvės atėmimo vietose, o aš tai vertinau irgi realiai“, – nurodoma opozicijos veikėjos pareiškime.

M. Kalesnikava parašė, kad jai atsisakius išvykti iš šalies, ji buvo uždaryta į kamerą, kur išbuvo apie valandą.

„Neteisėtai laikant mane [areštinėje], aš, naudodamasi visomis progomis, pareiškiau šalia ėjusiems pareigūnams, kad buvau pagrobta, reikalavau pranešti apie mano buvimo vietą advokatui ir tėvui“, – rašoma M. Kalesnikavos pareiškime.

„KGB pareigūnams supratus, kad savo noru neišvažiuosiu iš Baltarusijos, jie man ant galvos uždėjo maišą, įgrūdo mane į mikroautobusą ir nuvežė prie Baltarusijos ir Ukrainos sienos (prie Aliaksandraukos kontrolinio punkto), kur, panaudoję jėgą, prieš mano valią bandė mane išsiųsti iš Baltarusijos Respublikos“, – pažymėjo ji.

Paskui, anot opozicionierės, ji suplėšė pasą ir „tokiu būdu užkirto kelią galimybei įvažiuoti į Ukrainos teritoriją“. Specialiųjų tarnybų pareigūnai tada įsodino ją į mikroautobusą ir nuvežė į Mozyrio pasienio postą, kur M. Kalesnikava buvo laikoma iki trečiadienio vakaro.

Antradienio rytą valstybinė naujienų agentūra BelTA pranešė, kad M. Kalesnikava buvo sulaikyta jai mėginant neteisėtai kirsti Ukrainos sieną. Vėliau jos bendražygiai pareiškė, kad valdžios atstovai jėga norėjo išvežti opozicijos veikėją iš Baltarusijos.

Prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad „M. Kalesnikava buvo sulaikyta už valstybės sienos kirtimo taisyklių pažeidimą“.

Trečiadienį Baltarusijos tyrėjai paskelbė, kad M. Kalesnikava buvo areštuota dėl raginimų užgrobti valdžią. Opozicionierės advokatė Liudmila Kazak pareiškė, kad jos klientė pastarųjų dienų veiksmus laiko pagrobimu.

Šiuo metu M. Kalesnikava laikoma izoliatoriuje Minske. Ketvirtadienio rytą ji buvo apklausta.

2020 09 11 08:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt