šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
M. Pompeo: J. Bidenas parodė silpnumą, atsisakęs spaudos konferencijos su V. Putinu
BNS
Scanpix
Joe Bidenas

Buvusio JAV valstybės sekretoriaus Mike'o Pompeo nuomone, Joe Bideno sprendimas atsisakyti bendros spaudos konferencijos su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu po viršūnių susitikimo Ženevoje rodo JAV prezidento silpnumą.

„Faktas, kad nesi pasirengęs stovėti už 6 ar 8 pėdų (1,8–2,4 m) nuo savo priešininko ir papasakoti pasauliui, apie ką kalbėjotės, apie jus jaudinančius dalykus ir apie tai, kodėl jie jums rūpi, parodo didžiulį silpnumą“, – televizijos „Fox News“ eteryje sakė M. Pompeo.

„Jei nesi pasirengęs paprasčiausiai stovėti ant pakylos ir atsakinėti į žiniasklaidos [atstovų] klausimus, kurie gali būti sunkūs ir nepatogūs... tai – didžiulis silpnumo ženklas“, – pridūrė jis.

J. Bidenas trečiadienį Ženevoje pirmąkart nuo savo kadencijos pradžios susitiks su V. Putinu. Planuojama, kad jų derybos truks keturias ar penkias valandas, bet Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad lyderiai diskutuos, „kiek reikės“.

Anksčiau buvo planuota, kad po derybų abu lyderiai surengs bendrą spaudos konferenciją, bet iki renginio likus kelioms dienoms buvo pranešta, kad amerikiečiai nutarė, jog konferencijos bus atskiros.

Pasak D. Peskovo, šį susitikimo programos pakeitimą tikriausiai lėmė asmeninis J. Bideno pasirinkimas.

„Amerikiečių pusė iš tikrųjų pasirinko surengti atskirą spaudos konferenciją; prezidentas Putinas taip pat surengs savarankišką spaudos konferenciją, tačiau matome, kad per šią [J. Bideno] kelionę, pavyzdžiui, keliomis dienomis anksčiau Jungtinėje Karalystėje – J. Bidenas ir [premjeras] Borisas Johnsonas taip pat spaudos konferencijas rengė atskirai. Taigi, tai tikriausiai tiesiog priimtiniau JAV prezidentui“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Kremliaus atstovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 06 16 15:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt