šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
M. Saakašvilis vadina save vyriausybės belaisviu
BNS
Scanpix
Michailas Saakašvilis

Sakartvelo buvęs prezidentas Michailas Saakašvilis šeštadienį paskelbtame kreipimesi į tarptautinę bendruomenę pareiškė esantis dabartinės šalies vyriausybės belaisvis.

„Mane spalio 1-ąją sulaikė pagal nuosprendį, kurio nepripažįsta niekas pasaulyje, taip dėl dviejų tiriamų bylų. Pagal Sakartvelo įstatymus, dėl nagrinėjamų bylų mane turėjo nedelsdami atgabenti į teismą, bet [esu suimtas] jau devintą dieną, o teismo nėra. Mano advokatui pareiškę, kad teismo proceso nebus dar kelias savaites“, – sakoma M. Saakašvilio pareiškime, kurį išplatino Sakartvelo žiniasklaida.

Eksprezidentas mano, kad vengimas paskirti teismo posėdžio datą yra valdžios mėginimas neleisti jam viešai pasisakyti prieš vietos valdžios rinkimų antrąjį ratą spalio 30 dieną.

„Tikiuosi, kad jūs [tarptautinė bendruomenė], atkreipsite dėmesį į mano neteisėtą nelaisvę“, – rašo M. Saakašvilis.

M. Saakašvilis, Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) įkūrėjas, 2004–2013 metais dirbęs prezidento poste, slapta sugrįžo į Sakartvelą prieš praeitą šeštadienį vykusius vietos valdžios rinkimus, bet netrukus jis buvo suimtas ir įkalintas.

Jo suėmimas prieš vietos valdžios rinkimus paaštrino politinę krizę Sakartvele, kur opozicinės partijos pareiškė, kad praėjusių metų parlamento rinkimai, kuriuos nedidele persvara laimėjo „Sakartvelo svajonė“, buvo suklastoti.

Spalvingo charakterio provakarietiškų pažiūrų M. Saakašvilis neteko Sakartvelo pilietybės po to, kai gavo pilietybę Ukrainoje, kur vadovavo už reformų priežiūrą atsakingai vyriausybės agentūrai. 2018 metais eksprezidentas Sakartvele buvo už akių nuteistas kalėti šešerius metus dėl įgaliojimų viršijimo.

Sakartvele jo pavardė figūruoja dar keliose baudžiamosiose bylose.

Šiuo metu M. Saakašvilis laikomas kalėjime Rustavio mieste ir tuojau po sulaikymo paskelbė bado streiką.

Vis dėlto Sakartvelo kalėjimų tarnybos vadovas Nika Cchvariašvilis penktadienį žurnalistams sakė, kad eksprezidentas pradėjo valgyti medų ir gerti natūralias sultis.

„Praeitą pirmadienį Saakašviliui buvo pagaminta kalėjimo banko kortelė, suteikianti jam prieigą prie vietos krautuvėlės, kad pagal užsakymą galėtų įsigyti įvairių produktų, įskaitant natūralias sultis ir medų. Kiek žinau, jam į kamerą jau pristatyti keli indeliai medaus ir keli litrai natūralių sulčių. Saakašvilis pradėjo tai vartoti, ir faktiškai tai reiškia, kad jo organizmas nebėra ties išsekimo riba“, – aiškino N. Cchvariašvilis.

Anksčiau penktadienį M. Saakašvilio advokatai ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatė Elyzaveta Jasko žurnalistams sakė, kad buvęs prezidentas po aštuonias dienas trukusio badavimo smarkiai išsekęs ir neteko 12 kilogramų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 09 09:56
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt