antradienis, rugpjūčio 4 d.
Malyje – šiurpi įkaitų drama
tiesa.com

Prabangiame Malio (Bamakas) viešbutyje "Radisson Blu" šiuo metu vyksta įkaitų drama. Remiantis neoficialiais šaltiniais, džihadistai įsiveržė į pastatą ir įkaitais paėmė 170 žmonių.

Iš jų 140 viešbučio svečių ir 30 darbuotojų. 

Remiantis pirminiais pranešimais, žuvo trys, tačiau aukų skaičius nuolat auga. Teigiama, kad dabar yra 9 mirę žmonės. 

Portalas independent.co.uk pranešė, kad tarp įkaitų yra JAV, Prancūzijos ir Kinijos piliečių. 

Anot BBC, prasidėjo šturmas. Saugumo pajėgos apsupo pastatą, uždaryti visi aplinkiniai keliai. Po 10 val. JK laiku pranešta, kad policijai pavyko išvaduoti 10 įkaitų. Užpuolikai paleido tuos įkaitus, kurie galėjo pacituoti Koraną. Iš viso išvaduota apie 30 žmonių. 

Liudininkai pasakojo, kad viešbutyje nuolat aidi šūviai. Užpuolikai panaudojo granatas. "Reuters" duomenimis, jie rėkė "Allahu Akbar". Į viešbutį jie pateko diplomatiniais automobiliais. 

"Radisson Blu" viešbutis Bamako sostinėje Malyje, kuriame 190 kambarių, buvo užpultas penktadienį ryte apie 8 val. ryto vietos laiku. 

Kiek iš viso viešbutyje yra užpuolikų pasakyti sunku, nes pranešimai labai skirtingi. Vieni teigia, kad jų yra net dešimt, kiti – vos du. 

Atsakomybės už šį išpuolį kol kas niekas neprisiėmė. 

"Radisson Blu" viešbutis – populiarus Malyje tarp emigrantų, kurie dirba mieste. Šis viešbutis reklamavosi kaip saugiausias viešbutis šalyje. 

Įkaitų drama  – baigta?
 
AFP praneša, kad Malio kariai nukovė du teroristus. Jungtinių Tautų taikdariai pranešė, kad viešbutyje žuvo 22 žmonės. Tebevyksta viešbučio apieškojimas, aukų skaičius gali augti.
 
Pasak „Reuters“, Malio Saugumo ministerijos atstovas teigė, kad ginkluotų islamistų dar yra viršutiniuose viešbučio aukštuose. Jie nebeturi įkaitų, tačiau nepasiduoda.
 
Bus papildyta. 
 

2015 11 20 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt