šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Manote, kad jūsų mobilusis nepraleidžia vandens? Klystate
tiesa.com
Tiesa.com

Įsigijote telefoną, kuris turi IP68 atsparumo dulkėms ir vandeniui sertifikatą, ir jau ruošiatės su juo nerti į vandenį? Neskubėkite, tam jūsų telefonas tikrai nepasiruošęs. Jei jį sugadinsite plaukiodami, nardydami ar netyčia įmetę į upę ar ežerą, turite žinoti – garantija negalios.

„Telefonai, kaip ir daugelis elektronikos įrenginių, nėra skirti naudoti vandenyje. Taip, kai kurie jų yra atsparūs vandeniui – jais galima paskambinti netikėtai užklupus lietui, nesijaudinti apipylus stikline vandens ar aptaškius pravažiuojančiam automobiliui, bet tai anaiptol nereiškia, kad su tokiu telefonu galima nerti darytis asmenukių į jūrą ar baseiną.

Jie tam tiesiog nėra pritaikyti ir niekas negarantuoja, kad vandens jie nepraleis“, – atkreipia dėmesį bendrovės „Telia“ įrangos vadovas Aurelijus Vaičiulionis.

Eksperto pastebėjimu, ir telefonų gamintojai savo įrenginių atsparumo skysčiams nebereklamuoja taip drąsiai, kaip anksčiau.

Viena pirmųjų IP68 sertifikatais savo aukščiausios klasės telefonus pradėjusi aprūpinti bendrovė „Sony“ pirmosiose reklamose dar rodė, kaip jie fotografuoja po vandeniu, bet vėliau puolė aiškinti, kad žmonėms to daryti nereikėtų.

HTC reklamoje rodė, kad telefonu U11 galima naudotis maudantis. Ji Didžiojoje Britanijoje buvo uždrausta, nes klaidino vartotojus.

Panašių situacijų buvo ir Lietuvoje – viena šalies kompanija savo reklamose skandino „iPhone“ telefoną, o kai į ją ėmė kreiptis taip savo išmaniuosius sugadinę žmonės, suskubo gintis, kad namuose tokių eksperimentų atlikti nederėtų.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad į garantijos sąlygas telefonų gamintojai „Sony“, „Samsung“, „Apple“, „Huawei“ yra įtraukę punktą, kuriame nurodoma, kad telefonui garantinis remontas nebus atliekamas ir jis nebus keičiamas, jei bus nustatyta, kad sugedo dėl netinkamo naudojimo.

Į tai įeina ir „vandens pažeidimai“. Kitaip tariant, jei telefonas numirs jį panardinus į vandenį, net jei jis tam atsparus, remontuoti teks iš savo kišenės. Svarbu: jei telefonas sušlampa, jį prieš naudojimą patariama gerai nusausinti, įskaitant visas jungtis ir kortelių dėklus.

Tik nenaudokite tam plaukų džiovintuvo – jis gali dar labiau pakenkti įrenginiui.

2019 07 13 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt