pirmadienis, sausio 17 d.
Maskva kaltina NATO vos nesukėlus aviakatastrofos
BNS

Rusijos keleivinis lėktuvas turėjo pakeisti kursą, kad išvengtų NATO žvalgybinio lėktuvo, atsidūrusio jo kelyje virš Juodosios jūros, skelbia Maskva.

Tariamas žvalgybinis lėktuvas „greitai nusileido“ ir atsidūrė iš Tel Avivo į Maskvą su 142 keleiviais skridusio „Aeroflot“ keleivinio lėktuvo kelyje, šeštadienį pranešė Rusijos federalinė oro transporto agentūra, kurią cituoja naujienų agentūra „Interfax“.

„Keleivinio orlaivio kryptis ir aukštis buvo nedelsiant pakeisti“ siekiant išvengti susidūrimo, nurodė agentūra ir pridūrė, kad nežinomas lėktuvas nereagavo į skrydžių kontrolierių radijo pranešimus.

„Interfax“ skelbia, kad „Aeroflot“ lėktuvui teko nusileisti 500 metrų, kad būtų išlaikytas atstumas nuo žvalgybinio lėktuvo, kurį pilotai iš savo kabinos matė plika akimi.

Rusijos agentūra taip pat skelbia, kad kitas lėktuvas – privatus orlaivis, skridęs iš Sočio į Šiaurės Makedonijos sostinę Skopję, – taip pat buvo priverstas pakeisti kursą, kad išvengtų susidūrimo su žvalgybiniu lėktuvu.

„Padidėjusi NATO lėktuvų veikla prie Rusijos sienų ... kelia pavojingų nelaimių, į kurias gali pateikti civiliniai lėktuvai, riziką“, – pabrėžė Rusijos agentūra ir pridūrė, kad ketina reikšti diplomatinį protestą.

Rusijos tarnybos neskelbia, kurios šalies žvalgybinis lėktuvas tai buvo.

Penktadienį Rusijos naikintuvai palydėjo du amerikiečių žvalgybinius lėktuvus, skridusius virš Juodosios jūros, skelbia Rusijos žiniasklaida.

Šeštadienio incidentas įvyko augant įtampai tarp Rusijos ir Vakarų šalių, kurios kaltina Maskvą telkiant pajėgas prie Ukrainos sienos, galimai ruošiantis įsiveržimui.

Rusija neigia turinti tokių planų ir savo ruožtu apkaltino NATO šalis rengiant „provokacijas“, įskaitant ir karines pratybas šalia jos sienų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 05 12:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt