penktadienis, liepos 30 d.
Maskva: nedraugiškos šalys naudojasi Rusijos problemomis protestams inicijuoti
BNS
Pexels
Maskva

Tarp grėsmių Rusijos nacionaliniam saugumui prezidento Vladimiro Putino šeštadienį patvirtintoje atnaujintoje nacionalinio saugumo strategijoje atkreipiamas dėmesys į bandymus suskaldyti šalies visuomenę ir „sugriauti jos vienybę“.

„Nedraugiškos šalys bando pasinaudoti RF esančiomis socialinėmis ir ekonominėmis problemomis, kad griautų jos vidaus vienybę, inicijuotų ir radikalizuotų protestų judėjimą, palaikytų kraštines grupes ir skaldytų rusų visuomenę“, – sakoma Rusijos Federacijos nacionalinio saugumo strategijoje.

Dokumente teigiama, kad „vis aktyviau taikomi netiesioginiai metodai, skirti ilgalaikiam nestabilumui RF viduje provokuoti“.

Jame taip pat pažymima, kad „Vakarų liberaliam modeliui išgyvenant krizę virtinė valstybių bando tikslingai trinti tradicines vertybes, iškreipti pasaulio istoriją, peržiūrėti požiūrį į Rusijos vaidmenį ir vietą pasaulyje, reabilituoti fašizmą“.

Strategijoje minimi rusų žiniasklaidos priemonių ir rusiškų informacijos šaltinių naudojimo draudimas, informacinės kampanijos formuojant priešiškos Rusijos įvaizdį, sankcijos rusų sportininkams.

„RF nepagrįstai kaltinama tarptautinių įsipareigojimų pažeidimu, kompiuterinėmis atakomis, kišimusi į užsienio valstybių vidaus reikalus. Rusijos piliečiai ir užsienyje gyvenantys tėvynainiai patiria diskriminaciją ir atvirą persekiojimą“, – sakoma dokumente.

Esant tokiam fonui „šaliai gyvybiškai svarbu... stiprinti [Rusijos] suverenitetą, nepriklausomybę, valstybinį ir teritorinį vientisumą, ginti tradicinį dvasinį ir moralinį rusų visuomenės pamatą, neleisti kištis į RF vidaus reikalus“, pabrėžiama jame.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 03 19:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt