trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Maskvoje pagerbtos sovietinių politinių represijų aukos
tiesa.com
urm

Spalio 29 dieną, sovietinių politinių represijų aukų atminimo dienos išvakarėse, ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių vadovais ir diplomatais Maskvoje padėjo gėlių prie Solovkų akmens memorialo.

Paminklinis akmuo buvo atgabentas į Maskvą 1990 metais iš Solovkų lagerio. Šalia NKVD būstinės esanti vieta primena apie totalitarinio stalinistinio režimo įvykdytus žiaurus nusikaltimus.

Ambasadorius R. Motuzas taip pat dalyvavo memorialinio mokslo ir švietimo centro „Butovas“ organizuojamoje akcijoje „Atminties balsas“.

Jos metu prie memorialinio paminklo „Atminties sodas“ buvo skaitomos čia nužudytųjų, tarp jų ir lietuvių, pavardės. Jas skaitė nukentėjusiųjų giminaičiai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir užsienio valstybių diplomatai.

Turimais duomenimis, Maskvos pakraštyje esančio Butovo poligono teritorijoje buvo nužudyta ir palaidota daugiau kaip 600 lietuvių. Buvęs NKVD šaudymo poligonas Butove yra žinomas kaip vieta, kur amžinai ilsisi sovietmečio epochos masinių egzekucijų ir politinių represijų aukos.

Vien „didžiojo teroro“ metu, nuo 1937 metų rugpjūčio iki 1938 metų spalio mėnesio, ten buvo nužudyti 20 762 žmonės. Aukos – įvairių tautybių, religijų ir politinių įsitikinimų žmonės.

Daugiausiai – Maskvos ir jos regiono gyventojai.

2019 10 31 14:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt