pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
„McDonald’s“ pastatė mažiausią pasaulyje greito maisto restoraną, skirtą bitėms
tiesa.com
Youtube.com

Kad ir kur bekeliautumėte, kad ir kokią kultūrą tyrinėtumėte, visas šalis sieja vienas dalykas – greito maisto restoranas „McDonald’s“. Tad nuostabos turėtų nekelti tai, kad gerokai mažesnė restorano versija pristatyta ir kitiems svarbiems mūsų planetos gyventojams – bitėms.

„McHive“ (vert. „McAvilys“) iš išorės atrodo visai kaip įprastas restoranas. Jo viduje taip pat atliekamas darbas, tiesa, kiek kitoks – kaupiamos medaus atsargos.

Gerokai mažesnė restorano kopija bitėms buvo sukurta kaip duoklė Švedijoje esantiems restoranams, ant kurių stogų yra įsikūrę bičių aviliai. Ši iniciatyva pradėta viename restorane, tačiau dabar bičių aviliai yra ant beveik kiekvieno šalyje esančio „McDonald’s“ stogo. Tikimasi, kad šis avilys taps paskatinimu tokias bičių kolonijas įkurdinti ant visuose pasaulio kampeliuose esančių greito maisto restoranų stogų.

Kaip jau žinoma, bitės yra labai svari mūsų sveikos ir tinkamai funkcionuojančios ekosistemos dalis. Bitės apdulkina maždaug tris ketvirtadalius visų planetos augalų, dėl ko jie sužydi, o vėliau užmezga vaisius.
 
Deja, bet dėl klimato kaitos ir pesticidų naudojimo, bičių populiacija palaipsniui mažėja. Jei nebus imtasi atitinkamų veiksmų, žmoniją gali ištikti atastrofa, nes be bičių neturėsime ir maisto.
 
Visame pasaulyje yra daugiau nei 37 tūkst. „McDonald’s“ greito maisto restoranų. Jei ant kiekvieno jų stogo būtų pastatyta po avilį su bitėmis, tai tikrai turėtų teigiamos įtakos šių darbininkių populiacijai ir mūsų planetos gerovei.
 

2019 05 28 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt