šeštadienis, sausio 23 d.
Medikai, gydę radiacija per sprogimą apsinuodijusius rusus: „per trisdešimt tris metus mūsų valdžia neišmoko nieko”
tiesa.com
facebook nuotrauka

Vieno iš gydytojų, gydžiusių per sprogimą Archangelsko srityje nukentėjusius asmenis, raumenyse rasta itin pavojingo, radioaktyvaus izotopo Caesium-137. Jis izotopiniu branduoliniu kuru varomo reaktoriaus bandymų metu nukentėjusius asmenis gydė Archangelsko ligoninėje.

Ne mažiau nei 60 medicininio personalo narių, kontaktavusių su sužeistaisiais sprogimo metu, buvo skubiai skubiai išvežti tyrimams bei gydymui į Maskvą.  

Vieno iš gydytojų raumeniniuose audiniuose buvo rasta labai pavojingo urano-235 skilimo pašalinio produkto, radioaktyvaus izotopo Caesium-137.  

Šis gydytojas su dienraščiais nekalbėjo, tačiau jo artimieji teigė, kad jis suluošintas emociškai, tačiau fiziškai kol ka atrodo neblogai.  

Dienraštis The Moscow Times patvirtino, kad medikas nebuvo įspėtas, kad žmonės, kuriems jis teikė pagalbą, buvo nukentėję branduolinio sprogimo metu ir yra radioaktyvūs.  

Po sprogimo rugpjūčio 8 dieną trys aukos buvo atvežtos be drabužių, asmenys buvo suvynioti į plėvelę, bet Archangelsko regiono klinikinės ligoninės medikams nebuvo pranešta, kaip tie asmenys patyrė sužalojimus, tik buvo pasakyta, kad įvyko sprogimas.  

Rugpjūčio 9 dieną į ligoninę atvykę Agentai ištrynė visus medicininius įrašus, susijusius su šių pacientų gydymu.  

Du iš trijų asmenų, gydytų toje ligoninėje mirė pakeliui į Maskvą.  

Vienas iš gydytojų lygino tai, ką išgyveno su šokiruojančia scena iš HBO mini serijalo „Černobylis”, kurioje gydytojai spindulinės ligos aukoms pagalbą teikė nepasitelkę jokių savisaugos priemonių.  

„Per trisdešimt tris metus mūsų valdžia neišmoko nieko. Jie vėl bando nuslėpti tiesą” - sakė vienas Archangelsko ligoninės, kurioje buvo gydomos šio mėnesio sprogimo aukos, gydytojų.  

Dabar jau žinoma, kad sprogimas nusinešė penkias naujus branduolinius ginklus testavusių inžinierių gyvybes, jie buvo tituluoti „tautos didvyriais” ir palaidoti kartu.  

Rusija vis dar nutyli, kokiomis aplinkybėmis šis sprogimas įvyko.  

Visi medicininio personalo darbuotojai, prisidėję prie aukų priežiūros, buvusio KGB padalinio FSB buvo maloniai paprašyti pasirašyti pasižadėjimus apie tai nekalbėti.  

Bent penki gydytojai iš Archangelsko ligoninės anonimiškai pranešė, kad yra „šokiruoti ir supykdyti”.   Medikai pasibaisėjo ir tuo, kad spinduline liga sergantys asmenys buvo atvežti į viešąją, o ne karinę ligoninę, tad pavojų kėlė ir kitiems, nieko nenutuokiantiems, ligoninės pacientams.  

Kadangi visi medicininiai dokumentai buvo sunaikinti Rusijos slaptųjų tarnybų, nei gydytojai negalės nieko nei paduoti į teismą, nei įrodyti, kad jie buvo kur nors arti nukentėjusių asmenų.  

2019 08 17 16:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt