sekmadienis, vasario 28 d.
Medikas pacientus žudė vieną po kito
tiesa.com

Vokietijoje teisiamas buvęs slaugytojas, kuris kaltinamas šimto žmonių nužudymu – jis pacientams tyčia sukeldavo mirtį.

 Tyrėjai sako, kad 41 metų Nielsas Hoegelis, kuris jau atlieka kalėjimo iki gyvos galvos bausmę už tyčinį 6 pacientų nužudymą, prisipažino dėl dar daugybės tokių atvejų. Jeigu jo kaltė bus įrodyta, vokietis bus pripažintas vienu iš žiauriausių serijinių žudikų pasaulio istorijoje.

Buvęs slaugytojas nusikaltimus įvykdė 1999-2005 metais Šiaurės Vokietijoje esančių miestų ligoninėse: 36 pacientams gyvybę atėmė Oldenburge, o dar 64 – Delmenhorste.

Kai Oldenbergo miesto teismo teisėjas pirmajame posėdyje kaltinamojo paklausė, ar tai tiesa, jis tik atsakė: „daugiau ar mažiau tiesa“.

Tyrimo duomenimis, ligoninėse gydomiems žmonėms N. Hoegelis tyčia suleisdavo per dideles medikamentų dozes, taip sukeldamas miokardo infarktą ir pražudydamas žmones. Prokurorų teigimu, slaugytojas taip elgėsi siekdamas padaryti įspūdį kolegoms kai bandydavo gaivinti širdies smūgio ištiktus pacientus: norėjo pasirodyti drąsus ir jautrus.

Atkreipus dėmesį į tai, kad jo pamainos metu žmonės Delmenhorste ligoninėje miršta dažniau nei įprastai, pradėtas tyrimas – 2005 metais slaugytojas pričiuptas leidžiantis pacientui nenustatytus medikamentus. 2008-aisiais jis už bandymą nužudyti nuteistas 7 metų laisvės atėmimo bausme.

2014-15 metais paaiškėjo, kad N. Hoegelis tokiu būdu galėjo nužudyti dar kelis žmones, už tai jis įkalintas visam gyvenimui. Vėlesnių teisminių procesų metu buvęs slaugytojas psichiatrinės ekspertizės metu prisipažino, kad infarktą specialiai sukėlė dar bent 30 pacientų.

Siekiant ištirti šiuos parodymus, buvo ekshumuota 130 buvusių jo pacientų palaikų – šių ekspertizių metu ir paaiškėjo N. Hoegelio veiklos mastai.

Spėjama, kad aukų gali būti daugiau nei šimtas, mat dalies mirusiųjų kūnai buvo kremuoti, tad išsamesni mirties tyrimai jau neįmanomi.

Nužudytųjų artimieji reikalauja ne tik buvusio slaugytojo, bet ir ligoninių atsakomybės – esą gydymo įstaigos vadovybė negalėjo nepastebėti, kas vyksta po jų nosimis.

2018 10 31 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt