penktadienis, spalio 7 d.
Meilė V. Putinui buvusiam Vokietijos kancleriui baigėsi liūdnai: teko į teismą paduoti šalies parlamentą
Alfa.lt
Scanpix
Vladimiras Putinas ir Gerhardas Schröderis

Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Schröderis penktadienį padavė į teismą Vokietijos parlamentą Bundestagą dėl gegužę iš jo atimtų kai kurių valstybinių privilegijų, pranešė Vokietijos naujienų agentūra DPA, kurią cituoja „Deutsche Welle“.

G. Schröderis Berlyno administraciniam teismui pateikė ieškinį, reikalaudamas susigrąžinti jam parlamento skirtas privilegijas, naujienų agentūrai sakė jo advokatas Micahelas Nagelis.

Bundestagas uždarė iš valstybės biudžeto finansuojamą G. Schröderio biurą ir perskirstė jo darbuotojus po to, kai šis atsisakė pasmerkti Rusijos lyderį Vladimirą Putiną už įsiveržimą į Ukrainą.

Vokietijoje galioja įprasta praktika, kad kancleriams atsistatydinus arba išėjus į pensiją, jie gauna valstybės finansuojamą biurą, o darbuotojai tęsia politinį darbą.

Nors kanclerių ir prezidentų pensijas reglamentuoja įstatymai, kitos jiems skirtos nuostatos patenka į Bundestago biudžetą.

Sprendimas sumažinti kai kurias G. Schröderio privilegijas

Jo biuro ir personalo išlaikymui pernai prireikė apie 407 000 eurų mokesčių mokėtojų lėšų, o dar 2017 m. – daugiau nei pusė milijono eurų.

Keletas biuro darbuotojų taip pat atsistatydino iš savo pareigų dėl G. Schröderio pažiūrų į Rusijos prezidentą.

„Biudžeto komitetas pastebi, kad buvęs kancleris G. Schröderis nebevykdo jokių pareigų, kylančių iš jo buvusios tarnybos“, – rašoma bendrame partijų pasiūlyme.

Vokietijos parlamentui vadovauja dabartinis kancleris Olafas Scholzas, jį sudaro trijų partijų – Socialdemokratų partijos (SPD), Žaliųjų partijos ir Laisvosios demokratų partijos (FDP) – koalicija. Visos trys valdančiosios koalicijos partijos balsavo už tam tikrų G. Schröderio teisių apkarpymą.

Partijų pasiūlyme buvo teigiama, kad „buvusiems federaliniams kancleriams skiriamos dotacijos ateityje nebeturėtų būti susijusios su statusu, o turėtų būti grindžiamos įsipareigojimų, kylančių iš jų pareigų, tęsimu“.

Tačiau sprendimas atšaukti G. Schröderio privilegijas sukėlė diskusiją Vokietijoje, kai kurie įrodinėjo, kad kiti politikai, pavyzdžiui, buvusi kanclerė Angela Merkel, turėjo daugiau darbuotojų ir toliau gaudavo pašalpas, nors ji aktyviai šaliai nebedirbo.

G. Schröderio manevrai

78 metų buvęs kancleris buvo paskutinis SPD lyderis prieš Olafą Scholzą, vadovavęs Vokietijai nuo 1998 iki 2004 metų. Tačiau pralaimėjęs 2005 m. rinkimus, G. Schröderis pradėjo dirbti Rusijos energetikos milžinuose ir užmezgė asmeninius santykius su V. Putinu.

Kadaise populiarus lyderis pateisino V. Putino invaziją į Ukrainą, suversdamas visą kaltę Maskvos kariniams vadams.

Liepą G. Schöderis susitiko su V. Putinu ir pareiškė, kad Maskva yra pasirengusi „derybiniam sprendimui“ dėl karo Ukrainoje. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šiuos komentarus pavadino „bjauriais“.

Nors SPD bandė įtikinti G. Schröderį atsisakyti ryšių, partija teigė, kad buvusio kanclerio ryšiai nebuvo partijos taisyklių pažeidimas ir negalėjo būti pašalintas.

2022 08 12 13:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt