pirmadienis, spalio 18 d.
Melburne – protestai prieš karantiną: sužeisti keli policininkai, sulaikyti šimtai žmonių
BNS
Scanpix
Protestai Melburne.

Australijos antrajame pagal dydį mieste šeštadienį per aršius susirėmimus eitynėse prieš karantiną dėl COVID-19 buvo sužeisti keli policininkai, o šimtai protestuotojų buvo sulaikyti.

Per protestą Melburne pareigūnai panaudojo pipirines dujas ir sulaikė daugiau kaip 200 žmonių, kai keli šimtai dalyvių nepaisydami nurodymo likti namuose žygiavo miesto priemiesčiu.

Šis nesankcionuotas susirinkimas įvyko šeštą kartą nuo pandemijos pradžios paskelbus karantiną mieste, o šeštadienį visoje Viktorijos valstijoje nustačius daugiau nei 500 COVID-19 atvejų.

Policija pranešė, kad į ligoninę buvo nugabenti šeši pareigūnai, per susirėmimus su maždaug 700 žmonių minia apmėtyti daiktais.

„Šiandien matėme grupę protestuotojų, kurie susirinko ne protestuoti už laisves, o tiesiog susiremti ir susigrumti su policija“, – žiniasklaidai sakė Viktorijos policijos viršininkas Markas Galliottas.

Policija pamėgino apriboti prieigą į miesto centrą, blokuodama kelius ir stabdydama viešąjį transportą, kad nepasikartotų smurto scenos per praėjusį mėnesį tūkstančius žmonių sutraukusį mitingą.

Tačiau eitynių dalyviai persikėlė į kitą vietą, o vaizdo įraše iš vieno incidento matyti, kaip minia veržiasi per policijos rikiuotę, įsiplieskiant peštynėms palei tramvajaus bėgius.

Itin gausioms policijos pajėgoms pavyko užkirsti kelią panašiam susibūrimui Sidnėjuje – pareigūnai užplūdo parką, kuriame turėjo vykti protesto akcija.

Tuo metu Naujojo Pietų Velso policija pranešė Sidnėjuje sulaikiusi apie 20 žmonių, daugiausia viešojo transporto tinkle. Dar keli žmonės buvo sulaikyti per mažesnius susibūrimus kitose valstijos dalyse.

Abiejuose miestuose galioja ilgalaikis karantinas, valdžiai skubant skiepyti gyventojus, kad nebereikėtų taikyti suvaržymų plečiantis koronaviruso židiniams.

Australija didžiąją pandemijos dalį sėkmingai laikėsi taktikos eliminuoti visus iki vieno COVID-19 atvejus, o tai padaryti daugiausia leido uždarytos sienos ir judėjimo apribojimai.

Tačiau atsiradus koronaviruso deltos atmainai, dviejuose didžiausiuose šalies miestuose anksčiau šiemet buvo grąžintas karantinas. Dabar valdžia siekia, kad prieš dar labiau sušvelninant draudimus būtų paskiepyta 70 proc. visų gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 18 13:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt