ketvirtadienis, vasario 25 d.
Metai iki Pekino žiemos olimpinių žaidynių: viskas, ką reikia žinoti
Alfa.lt

Likus vos metams iki 2022 metų Pekino žiemos olimpinių žaidynių, visame pasaulyje jaučiamas augantis jaudulys tarp žiemos sporto šakų atstovų ir gerbėjų. Ketvirtadienį Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas ofiliaciai pakvietė sportininkus dalyvauti Pekino olimpinėse žaidynėse.

„Pekinas pateks į istoriją, kaip pirmasis miestas, rengęs ir vasaros, ir žiemos olimpines žaidynes. Matydami, kaip Kinija tvarkosi su koronaviruso krize, mes esame įsitikinę, žiemos žaidynės bus saugios ir sėkmingos“, – kalbėjo T. Bachas.

2022 m. vasario 4 ‒ 20 d. Kinijoje susirinks geriausi žiemos sporto šakų atstovai, kurie varžysis dėl 109 aukso medalių.

Pateikiame pagrindinių dalykų sąrašą, kuriuos reikia žinoti belaukiant artėjančių žiemos olimpinių žaidynių.

Sporto renginiai

Pekino olimpinėse žaidynėse vyks septynių sporto šakų 15 disciplinų rungtys: biatlono, bobslėjaus, akmenslydžio, ledo ritulio, rogučių sporto, čiuožimo ir slidinėjimo.

Bus išdalinti 109 medalių komplektai ‒ septyniais daugiau, nei per 2018 metų Pjongčango žiemos olimpines žaidynes.

Pekino olimpinės žaidynės pasižymės didžiausia lyčių pusiausvyra visų žiemos olimpinių žaidynių istorijoje ‒ šiose žaidynėse moterys dalyvės sudarys per 45 proc., t.y. jų kvota padidės 4 proc. palyginus su 41 proc. Pjongčango žaidynėse.

Žiemos sporto žvaigždės

Kaip būtų galima tikėtis iš olimpinių žaidynių, per šias žaidynes taip pat galėsite išvysti visas žvaigždes. Žaidynes priimančioji šalis Kinija dideles viltis deda į slidinėjimo laisvuoju stiliumi sporto šakos atstovę Gu Ailing Eileen, tris kartus nugalėjusią FIS pasaulio snieglenčių ir slidinėjimo laisvuoju stiliumi taurės varžybose ir dukart tapusią čempione Lozanos jaunimo olimpinėse žaidynėse.

Taip pat daug tikimasi iš įspūdingos kinų greitojo čiuožimo trumpuoju taku komandos, kurios lyderis – vyrų 500 m distancijos pasaulio rekordininkas ir olimpinio čempiono titulą ginantis Wu Dajingas. Žiemos sporto mėgėjų akys kryps ir į geriausią Norvegijos biatloninką ir čempiono titulą ginantį Johannesą Thingnes Boe.

Pasiekus susitarimą tarp Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) ir jos žaidėjų asociacijos, tikimasi, kad Pjongčango žaidynėse nedalyvavę geriausi pasaulio ledo ritulininkai susirinks Pekine. Nors galutinis sprendimas dėl NHL žaidėjų dalyvavimo dar turi būti suderintas su Tarptautine ledo ritulio federacija ir TOK, stipriausios pasaulio lygos žaidėjų pasirodymas ledo arenoje tikrai pritrauks daug dėmesio. Pekine Kanada bandys atsikovoti vyrų ledo ritulio olimpinių čempionų titulą, o JAV sieks pirmojo titulo nuo 1980-ųjų.

Dailusis čiuožimas vėl bus vienos iš labiausiai stebimų ir daugiausiai aistrų keliančių varžybų visame pasaulyje. Japonas Hanyu Yuzuru sieks trečiąkart iš eilės iškovoti čempiono titulą vyrų varžybose ‒ tokio laimėjimo nėra buvę nuo 1928 metų. Jam ant kulnų lips dukart pasaulio čempionas amerikietsi Nathanas Chenas.

Mikaela Shiffrin – viena geriausių kalnų slidininkių, kurią galime tikėtis išvysti Pekine. Amerikietė jau dukart tapo olimpine čempione ir mėgins darkart papildyti savo olimpinių metalių kolekciją.

Amerikietė Chloe Kim, jauniausia olimpinė snieglenčių sporto čempionė, darkart mėgins sėkmę snieglenčių šuolių ant rampos varžybose.

Varžybų vietos

Nors Pekinas yra laikomas pagrindiniu žaidynes priimančiu miestu-šeimininku, iš tiesų varžybos vyks trijose skirtingose vietovėse: pirmiausia pačiame Pekine, kita žaidynių vieta ‒ Yanqing miestas, esantis į šiaurės vakarus nuo sostinės, ir trečia ‒ Žamgdziakou, apie 200 km nutolusiame nuo Pekino, tačiau per valandą pasiekiamame greituoju traukiniu.

Tiek atidarymo, tiek uždarymo ceremonijos vyks nacionaliniame stadione, taip pat žinomame „Paukščio lizdo“ pavadinimu ‒ pagrindiniame 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių stadione. Visi renginiai ant ledo vyks Pekino renginių vietose, įskaitant ir 2008-ųjų žaidynėms naudotas vietas, pavyzdžiui, Nacionaliniame vandens centre („Vandens kube“), kuris buvo pritaikytas akmenslydžiui, Sostinės uždarajame stadione, kur vyks dailiojo čiuožimo ir čiuožimo trumpuoju taku varžybos, ir Nacionaliniame uždarajame stadione bei Vukesongo uždarajame stadione-arenoje, kur vyks ledo ritulio varžybos.

Greitojo čiuožimo varžybos vyks naujoje pastatytoje arenoje „National Speed Skating Oval“, o snieglenčių didžiojo šuolio ir slidinėjimo laisvuoju stiliumi varžybos vyks laikinoje varžybų vietoje šiek tiek į vakarus nuo Pekino.

Kalnų slidinėjimo ir bobslėjaus rungtys vyks Xiaohaituo kalnuose, Yanqing regione, o kitos sniego sporto rungtys vyks Zhangjiakou, Hebėjaus provincijoje.

Žaidynių tvarkaraštis

Atidarymo ceremonija planuojama 2022 metų vasario 4 dieną, uždarymo ceremonija ‒ 2022 vasario 20 dieną.

Varžybos prasidės likus dviem dienoms iki atidarymo ceremonijos akmenslydžio kvalifikacinėmis varžybomis.

Talismanas ir deglas

Likus metams iki žaidynių buvo pristatytas olimpinio deglo dizainas. Dominuojančios raudona ir sidabrinė spalvos simbolizuoja ugnį ir ledą.

Milžiniška panda, pavadinta „Bing Dwen Dwen“ yra oficialus Pekino žiemos olimpinių žaidynių talismanas.

„Bing“ reiškia ledą ir taip pat simbolizuoja grynumą ir jėgą, o „Dwen Dwen“ atstovauja vaikams. Talismanas įkūnija sportininkų stiprybę ir valią ir padės skatinti olimpinę dvasią.

Žaidynių emblema yra paremta kinų abėcėlės simboliu, reiškiančiu žiemą ‒ 冬. Jis turėtų priminti čiuožėją viršuje ir slidininką apačioje, o simbolio viduryje ‒ Kinijos vingiuojančius kalnus, olimpinių žaidynių varžybų vietas, slidinėjimo viršūnes ir čiuožimo arenas.

2021 02 04 20:27
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt