ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Migrantų būrys bandė perplaukti iš Maroko į Ispaniją
BNS

Maždaug 100 migrantų bandė iš Maroko plaukte pasiekti Ispanijos Seutos anklavą, pirmadienį pranešė ispanų policija.

Migrantai sekmadienį išplaukė iš paplūdimių Fnideke, esančiame už kelių kilometrų į pietus nuo Seutos. Pranešama, kad „kai kuriems“ jų pavyko patiems pasiekti paplūdimį Seutoje, bet daugumą turėjo iš vandens traukti ispanų gelbėtojų laivai, sakė Seutos policijos atstovas.

Migrantai, tarp kurių yra nepilnamečių, visą dieną išplaukdavo grupėmis po 20–30 žmonių, nurodė atstovas.

„Tai nenormalu; būna grupių po tris, keturis ar penkis žmones, bet ne po tiek daug“, – pridūrė jis.

Migrantų būklę patikrino Raudonojo Kryžiaus darbuotojai; trims migrantams pagalba dėl hipotermijos buvo suteikta ligoninėje.

Kitus migrantus policija nuvežė į vieną sandėlį, kur jie karantinuosis dėl pandeminio koronaviruso, o vėliau bus svarstomi jų prašymai suteikti prieglobstį.

Dar penki migrantai iš Maroko į Seutą atplaukė pirmadienį, nurodė policija.

Seuta ir kitas Ispanijos anklavas Šiaurės Afrikoje Melilja turi vieninteles Europos Sąjungos sausumos sienas su Afrika, todėl daug migrantų per šias teritorijas bando patekti į Europą.

Migrantai anklavus bando pasiekti plaukdami palei pakrantę arba lipdami per aukštas tvoras, skiriančias juos nuo Maroko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 27 11:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt