pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Migrantų koloną baltarusiai su šunimis suvijo į pasienio miškus: Lietuva perdislokuoja pajėgas
Alfa.lt
BNS
Lenkijos pasienio apsaugos tarnyba
Lenkų pasieniečiai ir kariai.

Baltarusijos opozicinė žiniasklaida praneša, kad nelegalių migrantų kolona nekirto Bruzgių pasienio posto, esančio tarp Gardino ir Balstogės. Žmones, tarp kurių daug vaikų, ginkluoti Baltarusijos pareigūnai su šunimis nuvarė nuo kelio į šalia sienos esančius miškus. Lietuva perdislokuoja savo pajėgas pasienyje.

Šie vaizdai pasirodė socialiniuose tinkluose:

„Kaip konclageryje. Migrantus lydi ginkluoti asmenys su šunimis“, – rašo Baltarusijos opozicijos naujienų kanalas NEXTA.

Taip pat pateikiami vaizdai iš miškų:

Be ro, pranešama, kad Baltarusija sutraukė papildomas pajėgas pasienyje:

Lenkija apkaltino Baltarusiją įsiveržimo į jos teritoriją parengimu. Sušauktas antikrizinės komandos posėdis, kuriame dalyvauja premjeras, vidaus reikalų ir gynybos ministrai.

Tuo metu Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pranešė, kad dėl didelės migrantų kolonos judėjimo Baltarusijoje link pasienio su Lenkija Lietuvoje perdislokuojamos pajėgos.

VSAT vado Rustamo Liubajevo teigimu, įvairių šaltinių duomenimis, Baltarusijoje pasienyje su Lenkija gali būti nuo 1 tūkst. iki 5 tūkst. žmonių.

„Jie renkasi Bruzgių-Kužnicos kontrolės punkto prieigose, tą informaciją jau turėjome savaitgalį“, – pirmadienį per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdį sakė R. Liubajevas.

„Galimiems scenarijams ruošiamės savaitgalį, šiandien jau bus priimami sprendimai, vyksta šiuo metu susitikimai su Lietuvos kariuomenės štabu, planuojame pasinaudoti galimybe dislokuoti papildomą skaičių karių parengtyje. Taip pat šiuo metu jau suderinti veiksmai su policija, Viešojo saugumo tarnyba, perdislokuojamos mūsų pajėgos“, – teigė jis.

„Visiems įmanomiems scenarijams ruošiamasi“, – pridūrė VSAT vadas.

Socialiniuose tinkluose platinami vaizdai iš Baltarusijos, kuriuose matyti, kad didelė kolona žmonių juda link pasienio su Lenkija.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko per 4,2 tūkst. migrantų, tačiau rugpjūtį pasieniečiams pakeitus taktiką į šalį neįleisti dar beveik 6 tūkst. asmenų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 08 15:24
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt