trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Milijoninio verslo logika: A. Lukašenkos režimas atgrasus, bet iš baltarusiškos pelkės tikisi išlipti „sausi“
Arvydas Jockus
BNS
„Modus Group“ veiklą Baltarusijoje pradėjo 2008 m

Daugiau kaip dešimt įmonių Baltarusijoje įsteigusi verslininko Kęstučio Martinkėno valdoma „Modus Group“ sako, kad iš nedraugiškos šalies pasitrauks. Kada? Galbūt iki metų pabaigos.

Tačiau šiuo metu grupė veiklą Baltarusijoje tęsia ir esą intensyviai ieško pirkėjų.

Įsitvirtino keliuose sektoriuose

„Modus Group“ veiklą Baltarusijoje pradėjo 2008 m., kai tapo oficialiu automobilių gamintojų BMW ir „Mini“ atstovu šioje šalyje. Po dešimtmečio grupė Baltarusijoje investavo į atsinaujinančios energetikos sektorių.

Tačiau Rusijos neišprovokuotas karas ir Vakarų sankcijos agresorės artimiausiai sąjungininkei Baltarusijai, iš kurios teritorijos raketomis apšaudoma Ukrainos teritorija, privertė lietuvių magnato valdomą verslą galvoti apie pasitraukimą iš šios šalies.

Apie tai, kad parduos automobilių ir energetikos verslą Baltarusijoje, grupė paskelbė šių metų kovą.

„Paskelbę apie pasitraukimą iš pastarosios rinkos, ieškome pirkėjų Baltarusijoje veikiančiai BMW automobilių prekyba užsiimančiai įmonei bei energetikos verslui. Pasitraukti iš Baltarusijos planuojame iki šių metų pabaigos. Šiuo metu vyksta aktyvūs darbai, kad planas būtų įgyvendintas“, – Alfa.lt teigė „Modus Group“ komunikacijos vadovė Ugnė Bartašiūtė.

Ieškome pirkėjų Baltarusijoje veikiančiai BMW automobilių prekyba užsiimančiai įmonei bei energetikos verslui.

Šiuo metu diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos valdomoje Baltarusijoje veikia daugiau kaip dešimt „Modus Group“ įmonių.

Automobilių verslo veiklą vykdo OOO „Unimodus“ (valdo pastatą, kuriame veikia BMW salonas), OOO „Autoimax“ (oficialus importuotojo atstovas), OOO „Avtoideya“ (plėtoja automobilių mažmeninės prekybos veiklą). Visos šios įmonės yra 100 proc. kontroliuojamos „Modus Group“.

Baltarusijos atsinaujinančios energetikos sektoriuje veikia dar daugiau „Modus Group“ įmonių. „Modus Projects ZAO“ eksploatuoja saulės elektrinę, likusios valdo biodujų jėgaines, tai „Parochonskoe Biogas ZAO“, „Zadneprovskyi biogas ZAO“, „Kabylovka Biogas ZAO“, „Severnyj Biogas ZAO“, „Belovezha Biogas ZAO“, „Mir Biogas ZAO“, „BG 17 OOO“.

Šias įmones aptarnauja arba valdo „Modus Group“ kontroliuojamos bendrovės „Renvia Servis OOO“, „Green Biogas ZAO“, „Modus Biogas ZAO“.

Grupės atstovė U. Bartašiūtė neatsakė į Alfa.lt klausimus, kaip „Modus Group“ elgsis, jei nepavyks rasti pirkėjų visoms šioms įmonėms. Taip pat neatsakė į klausimą, ar grupė patiria kokį nors Baltarusijos valdžios spaudimą nesitraukti iš šalies. O gal priešingai – maloniai įtikinėjami pasilikti?

Ieško „geriausio sprendimo“

Kovo mėn. „Modus Group“ pranešė, kad dėl karinės agresijos prieš Ukrainą priėmė sprendimą pasitraukti iš automobilių prekybos verslo Baltarusijoje.

Šioje rinkoje grupė atstovauja prekės ženklams BMW ir „Mini“. Grupė teigė, kad, bendradarbiaudama su gamintoju BMW, ieško geriausio sprendimo palikti Baltarusiją.

„Baltarusijos vaidmuo Rusijos kare prieš Ukrainą yra nepateisinamas, iš jos teritorijos yra vykdoma nusikalstama karinė agresija prieš ukrainiečius. Todėl priėmėme sprendimą, kad grupė paliks rinką – šiuo metu ieškome būdo tai padaryti“, – teigė „Modus Group“ valdybos narys Olegas Martyniukas, atsakingas už automobilių verslus.

Baltarusijos vaidmuo Rusijos kare prieš Ukrainą yra nepateisinamas.

Pasak jo, sprendimas dėl pasitraukimo iš Baltarusijos yra koordinuojamas su automobilius gaminančia kompanija BMW, nes grupės įmonė yra įgaliotas šio gamintojo atstovas ir turi apibrėžtus sutartinius įsipareigojimus.

„Svarstome visus galimus išėjimo scenarijus ir konsultuojamės su partneriais. Ieškome sprendimo atsakingai ir dėl to, kad šioje rinkoje turime apie 100 darbuotojų. Šiuo metu veiklą tęsime, tačiau mūsų tikslas palikti Baltarusijos rinką – prie to intensyviai dirba visa komanda“, – teigė O. Martyniukas.

Šiuo metu veiklą tęsime, tačiau mūsų tikslas palikti Baltarusijos rinką – prie to intensyviai dirba visa komanda.

„Modus Group“ automobilių ir originalių atsarginių dalių pardavimai, kėbulų remontas ir einamieji techninio aptarnavimo pardavimai Baltarusijoje pernai sudarė apie 15 proc. visos grupės automobilių verslo prekybos apyvartos. Minske dar veikia 7 tūkst. kvadratinių metrų ploto prekybos salonas, kuriame vykdoma prekyba BMW prekės ženklais bei jų priežiūra.

Grupė teigė, kad nutraukusi veiklą Baltarusijoje orientuosis į automobilių verslą Baltijos šalyse, kur turi išskirtines 12 prekių ženklų automobilių prekybos teises, tarp jų „Porsche“, „Bentley“, „Aston Martin“, „Maserati“, „Fiat“, „Jeep“ ir kt.

Išsikels į Europos šalis

Kartu „Modus Group“ informavo, kad Baltarusiją paliks ir jai priklausanti atsinaujinančios energetikos bendrovė „Green Genius“.

Septyniose Europos šalyse saulės, vėjo ir biodujų jėgaines valdanti bendrovė ketino plėtrą vykdyti kitose Europos šalyse.

Taip grupė planuoja prisidėti prie žemyno energetinės nepriklausomybės didinimo. „Ji tapo dar svarbesnė pastarųjų įvykių kontekste“, – sakė „Green Genius“ vadovas ir „Modus Group“ valdybos narys Ruslanas Sklepovičius, atsakingas už energetikos sritį.

„Green Genius“ Baltarusijoje priklauso 8 biodujų jėgainės ir 1 saulės elektrinių parkas, iš viso šalyje dirba daugiau kaip 60 darbuotojų. Šiuos projektus „Green Genius“ vystė bendradarbiaudama su strateginiu partneriu – Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB), finansavusiu jų statybas.

„Green Genius“ šiuo metu konsultuojasi su ERPB ir kitais partneriais bei ieško sprendimų, kaip laikantis įsipareigojimų kuo greičiau pasitraukti iš Baltarusijos.

„Tai infrastruktūriniai projektai, kurių, deja, nėra galimybės tiesiog imti ir perkelti kitur. Be to, jaučiame atsakomybę ne tik partneriams, bet ir darbuotojams, kurie daug metų buvo mūsų komandos dalis. Todėl dirbame su finansiniais partneriais, teisininkais, konsultantais ir kitomis susijusiomis šalimis, ieškodami geriausių ir greičiausių išeičių esamoje situacijoje“, – sakė R. Sklepovičius.

Tai infrastruktūriniai projektai, kurių, deja, nėra galimybės tiesiog imti ir perkelti kitur.

Jis pastebėjo, kad Baltarusija bendrovei yra santykinai nedidelė rinka, o investicijos į plėtrą šioje šalyje sustabdytos po tarptautinės bendruomenės nepripažįstamų 2020 m. prezidento rinkimų.

Visame „Green Genius“ atsinaujinančios energetikos projektų portfelyje, įskaitant išvystytus ir plėtojamus projektus, jėgainės Baltarusijoje sudaro mažiau nei 1 proc. iš visos galios – 15,6 megavatų (MW).

„Green Genius“ įgyvendintų ir šiuo metu plėtojamų energetikos projektų bendra galia viršija 1600 MW.

Rusijoje bendrovė jokios veiklos nevykdė ir nevykdo.

Praturtėjo iš automobilių verslo

„Modus Grupė“ save pristato kaip tarptautinę įmonių grupę, kuri veikia 11 Europos rinkų. Grupė teigia, kad jos pagrindinė veikla apima keturias sritis – atsinaujinančią energetiką („Green Genius“), mobilumo paslaugas („CityBee“, „MyBee“), automobilių verslą (14 gerai žinomų prekės ženklų) bei investicinių fondų valdymo įmonę „Modus Asset Management“.

„Modus Group“ įkūrėjas K. Martinkėnas kapitalą susikrovė prekiaudamas automobiliais, o dabar daug investuoja į atsinaujinančią energetiką.

Per Nyderlanduose registruotą bendrovę „MG HL Holding“ jis Lietuvoje kontroliuoja „Modus Group“, o ši – platų įmonių tinklą.

2019 m. pradžioje K. Martinkėnas už neskelbiamą sumą pardavė bendrovę „Krasta Auto“, prekiavusią BMW, „Mini“ ir „Rolls-Royce“ automobiliais, Didžiosios Britanijos grupei „Inchcape Motors“. Tačiau nuo automobilių verslo jis visiškai nenutolo – K. Martinkėno valdomos įmonės prekiauja prabangiais „Porsche“, „Bentley“, „Aston Martin“, „Maserati“, taip pat žemiškesniais „Fiat“, „Jeep“, „Alfa Romeo“ modeliais.

Automobilių verslas grupei generuoja didžiąją dalį pajamų.

2021 m. žurnale „TOP 500“ K. Martinkėnas pristatomas kaip 20-tas turtingiausias verslininkas Lietuvoje. Jo turtas įvertintas 170 mln. eurų.

„Modus Group“ generalinė direktorė ir valdybos pirmininkė Ainė Martinkėnaitė-Martyniuk yra K. Martinkėno dukra. Jos vyras O. Martyniukas yra „Modus Group“ valdybos narys, atsakingas už automobilių verslus.

2021 m. vasarį K. Martinkėno verslo imperiją sudrebino skandalas, kai paaiškėjo, kad prekiaujama automobilių dalijimosi platformos „CityBee“ klientų duomenimis. Įsilaužėliai pagrobė 114 tūkst. Lietuvos gyventojų asmeninius duomenis.

Patinka mūsų portalo naujienos? Sekite Alfa.lt feisbuke. Norite matyti tik įdomiausias naujienas glaustai? Tuomet ieškokite mūsų „Telegram“ ir tviteryje.

2022 06 30 11:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt