ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Ministrą atleido dėl nemeilės „Sputnikui V“
BNS

Čekijos proeuropietiškas užsienio reikalų ministras Tomašas Petričekas pirmadienį buvo atleistas iš pareigų, pranešė Prezidento kanceliarija, jam užsitraukus savo kolegų iš Socialdemokratų partijos ir prorusiško valstybės vadovo nemalonę.

Prezidentas Milošas Zemanas „laikydamasis Konstitucijos atleido Tomašą Petričeką“, nurodoma kanceliarijos pareiškime.

T. Petričekas neseniai kritikavo Maskvos dalyvavimą statant naują Čekijos atominės elektrinės bloką, taip pat rusiškos vakcinos nuo COVID-19 „Sputnik V“ naudojimą, nors jos dar nepatvirtino Europos vaistų agentūra (EVA).

Tokia kritika supykdė buvusį socialdemokratų vadovą M. Zemaną, puoselėjantį glaudžius ryšius su Kremliumi.

„Svarbiausia yra mūsų piliečių saugumas ir sveikata“, – pirmadienį žurnalistams pareiškė T. Petričekas, paaiškindamas savo Rusijai nepalankią poziciją.

Buvęs ministras sprendimą ji atleisti pavadino „politiniu“.

Per praėjusį savaitgalį vykusį suvažiavimą T. Petričekas pasisakė prieš Čekijos socialdemokratų partijos pirmininką ir vidaus reikalų ministrą Janą Hamačeką, jiems surėmus ietis dėl šios politinės jėgos vadovo posto.

T. Petričekas pralaimėjo, o paskui J. Hamacekas pasiūlė jį atleisti ir pabrėžė, kad prieš spalį vyksiančius visuotinius rinkimus partija turi „kalbėti vienu balsu“.

Naujausios apklausos rodo, kad socialdemokratai gali neperžengti 5 proc. balsų slenksčio ir nepatekti į naują parlamentą.

M. Zemanas pavedė J. Hamačekui laikinai pavaduoti T. Petričeką.

J. Hamačekas pareiškė, kad jį užsienio reikalų ministro poste tikriausiai pakeis kultūros ministras Lubomiras Zaoralekas, jau ėjęs šias pareigas 2013–2017 m.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 12 20:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt