penktadienis, rugsėjo 25 d.
Ministrai Latvijoje atsitraukia
tiesa.com

Latvijos užsienio reikalų ministras Maris Riekstinis ir kiti Liaudies partijos ministrai įteikė atsistatydinimo prašymus premjerui Valdžiui Dombrovskiui, nors jo centro dešiniosios partijos „Naujasis laikas“ atstovai prašė tęsti darbą vyriausybėje.

Po šio žingsnio V. Riekstinis sakė žurnalistams, kad V. Dombrovskis pasinaudojo premjero galiomis ir paprašė jo „sulaikyti savo atsistatydinimą“ siekiant užtikrinti Latvijos užsienio reikalų politikos tęstinumą.
 
Ministras sakė, kad jis ir Liaudies partija gerbia premjero prašymą, tačiau nepakeis savo sprendimo trauktis iš diplomatijos vadovo posto.
 
M. Riekstinis dar dalyvaus antradienį vyksiančiame ministrų kabineto posėdyje.
„Paraginau nedelsiant pasiūlyti naują kandidatą į (užsienio reikalų) ministrus, nes žmonės Latvijos URM, taip pat kitose šalyse nori sužinoti, kas vadovaus Latvijos užsienio politikai“, – nurodė jis.
 
M. Riekstinis pridūrė informavęs premjerą, kad kituose ministrų kabineto posėdžiuose jis dalyvaus tik svarstant ir sprendžiant užsienio politikos klausimus.
Atsistatydinti nusprendęs regioninio vystymo ir savivaldybių reikalų ministras Edgaras Zalanas taip pat sakė, kad Liaudies partija paragino premjerą kuo greičiau surasti naują kandidatą į URM vadovo postą.
E. Zalanas ir M. Riekstinis patikino, kad Liaudies partija palaikys premjero kandidatą, jeigu šis bus geras profesionalas.
 
Naujienų agentūra BNS stebėjo, kaip M. Riekstinis, teisingumo ministras Marekas Seglinis, sveikatos apsaugos ministrė Baiba Rozentalė ir E. Zalanas pirmadienio rytą atvyko į premjero biurą įteikti savo atsistatydinimo prašymų.
 
Tuo tarpu kultūros ministras Intas Dalderis priėmė V. Dombrovskio pasiūlymą pasilikti poste ir nusprendė trauktis iš Liaudies partijos.
Liaudies partija, kuri yra didžiausia Latvijos valdančiosios koalicijos partnerė, praėjusią savaitę nusprendė trauktis iš koalicijos, palikdama V. Dombrovskį vadovauti mažumos vyriausybei.

2010 03 24 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt