šeštadienis, spalio 1 d.
Minskas atmeta pranešimus apie sprogimus karinėje aviacijos bazėje prie sienos su Ukraina
BNS
Scanpix
Aliaksandras Lukašenka

Maskvos sąjungininkė Baltarusija ketvirtadienį stengėsi sumenkinti pranešimus apie naktį įvykusius sprogimus netoli sienos su Ukraina esančioje karinėje aviacijos bazėje, kuria, kaip teigiama, naudojasi Rusijos kariai.

„Rugpjūčio 10 d. apie 23 val. atliekant bandymą užsidegė įrenginys, kurio variklis buvo pakeistas“, – sakoma Baltarusijos gynybos ministerijos pranešime.

Jame priduriama, kad gaisras buvo užgesintas „laiku“, o nukentėjusiųjų nebuvo.

Anksčiau vienas karinę veiklą stebintis Baltarusijos „Telegram“ kanalas pranešė, kad netoli Ziabrovkos aerodromo Baltarusijos pietryčiuose girdėjosi sprogimai.

„Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį buvo pastebėti mažiausiai aštuoni blyksniai“, – sakoma pranešime.

Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos patarėjas Franakas Viačorka sakė, kad tame aerodrome dažnai laikomi rusų kariniai orlaiviai.

Ziabrovka yra apie 30 km nutolusi nuo Baltarusijos ir Ukrainos sienos.

Incidentas įvyko po kelių sprogimų Rusijos aneksuotame Krymo pusiasalyje esančioje karinėje oro pajėgų bazėje. Maskva tvirtina, jog ten sprogo šaudmenys, ir neigia, kad prieš bazę buvo surengta ataka.

Vakarų šalys šiemet Baltarusijai pritaikė naujas sankcijas dėl jos vaidmens vasario 24 d. Rusijos pradėtoje invazijoje į Ukrainą.

Rusijos kariuomenė į Ukrainą įžengė keliomis kryptimis, taip pat ir iš Baltarusijos teritorijos.

Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka kliovėsi savo sąjungininko Rusijos vadovo Vladimiro Putino pagalba, kad nuslopintų 2020 m. protestus po ginčijamų prezidento rinkimų, kuriuose jis buvo perrinktas šeštai kadencijai.

Likus keliems mėnesiams iki Maskvai pasiunčiant savo pajėgas į Ukrainą, Rusija dislokavo Baltarusijoje tūkstančius karių, dalyvavusių didelėse bendrose pratybose. Minskas tvirtino, kad šios pajėgos paliks šalį pratyboms pasibaigus – vasario 20-ąją, bet vėliau paskelbė, kad jos paliekamos neribotam laikui.

2022 08 11 15:38
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt