trečiadienis, spalio 21 d.
Minskas skelbia atsakomąjį sankcijų sąrašą Europos Sąjungai
BNS

Reaguodama į Europos Sąjungos sankcijas, Baltarusija skelbia savo sankcijų sąrašą, penktadienį pranešė baltarusių Užsienio reikalų ministerija.

„Dėl ES priimtų vizų sankcijų virtinei baltarusių pareigūnų baltarusiai nuo šiandien įveda atsakomąjį sankcijų sąrašą. Pagal susiklosčiusią civilizuotą diplomatinę praktiką mes jo neskelbsime“, – sakoma pranešime.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija pridūrė, kad „bendras neįleidžiamų asmenų sąrašas taip pat galioja integraciniuose susivienijimuose, į kuriuos įeina Baltarusija“.

Ministerija konstatavo, kad spalio 1 dieną priimtu sprendimu Europos Vadovų Taryba „atitolino nuo savęs savo kaimynę Baltarusiją“.

„Sankcijos įvestos kaip baudžiamoji priemonė iš esmės už tai, kad Baltarusija nevykdė ultimatumų rinkinio, kurio nebūtų tenkinusi jokia save gerbianti suvereni valstybė. Pirmiausia ES narės“, – sakoma pranešime.

Baltarusija nuogąstauja, kad sankcijos taip pat paveiks piliečius ir kitas bendradarbiavimo sritis.

„Pareigūnai, priimantys tokius sprendimus ES, puikiai supranta, jog tai utopija: bet kokios tokio pobūdžio atakos paveikia žmones, jų saugumą, gerovę ir ekonomiką. Todėl nereikia veidmainiauti. Būtent dėl tokių ciniškų ir beširdiškų sprendimų atsiranda Europos biurokratijos įvaizdis, atgrasantis ir verčiantis nerimauti ES viduje ir daugelyje išorės partnerių. Dėl to ir „Brexitas“ tampa dar suprantamesnis“, – nurodė Baltarusijos užsienio reikalų ministerija.

„Baltarusija visuomet žodžiais ir darbais – prieš konfrontaciją. Mes – už dialogą ir supratimą. Bet kaip suvereni valstybė taip pat ryžtingai, nors ir ne be apgailestavimo, atsakysime į nedraugiškus veiksmus, kad natūraliai apgintume savo nacionalinius interesus“, – sakoma pareiškime.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 02 13:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt