šeštadienis, gruodžio 5 d.
Minske prasidėjo opozicinio protesto dalyvių sulaikymai
Alfa.lt

Keli žmonės buvo sulaikyti Baltarusijos sostinėje šeštadienį surengtame opoziciniame proteste, pranešė Minsko miesto vykdomojo komiteto Vidaus reikalų vyriausiosios valdybos atstovė Natalia Hanusevič.

„Keli piliečiai buvo sulaikyti už dalyvavimą neteisėtuose renginiuose. Jie bus nuvežti į Rajoninės vidaus reikalų valdybos teritorinius skyrius tolesniam aiškinimuisi“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė N. Hanusevič.

Minsko centre šeštadienį vyksta moterų ir neįgaliųjų protesto akcija. Bendras jos dalyvių skaičius siekia apie 200, praneša „Interfax“ korespondentas.

Dvi eitynių kolonos – moterų ir neįgalių žmonių – susijungė Nepriklausomybės prospekte Raudonosios bažnyčios rajone ir eina link Pergalės aikštės nešini baltai raudonai baltomis vėliavomis ir skėčiais. Kai kurie protestuotojai dėvi karnavalines kaukes, matyt, Helovino proga.

Baltarusijoje jau trečią mėnesį vyksta masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

Anksčiau buvusi kandidatė į prezidentus Sviatlana Cichanouskaja paskelbė „ultimatumą“, ragindama nuo spalio 26 dienos pradėti „visuotinį streiką“, jeigu A. Lukašenka nepatenkins protestuotojų reikalavimų.

Didžiausios demonstracijos paprastai vyksta sekmadieniais. Per jas vien sostinėje Minske į gatves išeina šimtai tūkstančių žmonių.

2020 10 31 16:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt