trečiadienis, gruodžio 2 d.
Minske uždaromos metro stotys, pastebėta šarvuočių su kulkosvaidžiais ant stogų
Alfa.lt

Baltarusijos sostinėje, kur sekmadienį turėtų įvykti eilinė nesankcionuota protesto akcija, vėl uždaromos metropoliteno stotys.

Iki 12 val. 40 min. uždarytos trys stotys ir tai, pasak Minsko metropoliteno, kuris savo pranešimą paskelbė savo oficialioje paskyroje susirašinėjimo platformoje „Telegram“, daroma siekiant „užtikrinti keleivių saugumą“.

Be to, Baltarusijos sostinėje vėl ėmė strigti mobiliojo interneto ryšys ir tai, kaip paaiškino mobiliojo ryšio operatoriai, daroma valdžios institucijų nurodymu.

Mobiliojo ryšio operatorė MTS savo pranešime pažymėjo, jog sekmadienį Minske „dėl priemonių, kurias vykdo įgaliotosios valdžios institucijos, buvo apribota prieiga prie interneto tinklo ir dėl to pablogėjo abonentams teikiamų paslaugų kokybė. Apgailestaujame dėl susiklosčiusios padėties.“

Vėliau apie mobiliojo interneto išjungimą savo abonentus įspėjo mobiliojo ryšio operatorė A1.

„Pagal įgaliotųjų valdžios institucijų nurodymą, lapkričio 1 dieną Minske sumažintas mobiliojo interneto pralaidumas. Vykdant šį reikalavimą, prastėja duomenų perdavimo paslaugos kokybė arba ši paslauga yra laikinai neprieinama“, – nurodoma A1 pranešime.

Baltarusijos sostinėje taip pat buvo pirmą kartą pastebėti šarvuočiai su kulkosvaidžiais ant stogų.

Pasak naujienų agentūros „Interfax“ cituojamų liudininkų, šarvuočiai į Minsko centrą įvažiavo sekmadienio ryte. Tačiau šįkart nebuvo apsiribota dešimčia šarvuočių, kurie protestų metu tradiciškai saugo Aliaksandro Lukašenkos miesto rezidenciją.

Nugalėtojų prospekte pirmą kartą buvo pastebėti keli šarvuočiai, ant kurių stogų įrengti didelio kalibro kulkosvaidžiai.

Šarvuočiai be valstybinių numerių nuvažiavo stelos „Minskas – miestas didvyris“ kryptimi.

A. Lukašenka kiek anksčiau šią savaitę savo saugumo vadovams nurodė imtis griežtų veiksmų prieš protestuotojus ir „nieko neimti į nelaisvę“, paskelbęs kol kas grėsmingiausią perspėjimą nuo demonstracijų pradžios po rugpjūtį įvykusių ginčijamų valstybės vadovo rinkimų.

„Mes į nelaisvę nieko neimsime. Jeigu kas nors palies pareigūną – jau kalbėjausi su generolais – jis turėtų likti mažų mažiausiai be rankų“, – pareiškė autoritarinis lyderis.

„Štai taip. Mes neturime kur trauktis ir neketiname trauktis“, – patikino jis.

Tai, kas vyksta šalyje, A. Lukašenka pavadino maištu.

Baltarusiją jau trečią mėnesį krečia protestai prieš autoritarinį lyderį A. Lukašenką, oficialiai paskelbtą rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų laimėtoju. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Paprastai daugiausia žmonių protestuoti išeina sekmadieniais.

2020 11 01 13:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt