sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Minsko centre vyksta masinė protesto akcija
BNS

Minsko centre šeštadienį vyksta protesto akcija, kurioje, preliminariu vertinimu, dalyvauja maždaug 3 tūkst. žmonių, pranešė „Laisvosios Europos radijas/Laisvės radijas“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL).

Pasak liudininkų, didžiulė kolona žmonių, nešinų baltai raudonai baltomis vėliavomis, eina Nepriklausomybės prospektu. Eidami pro KGB pastatą žmonės ėmė skanduoti: „Laisvės!“ ir „Tribunolas!“.

Kaip praneša plaformos „Telegram“ kanalai, dalyje prospekto uždarytas automobilių eismas, bet važiuoti viešajam transportui leidžiama.

Anksčiau šeštadienį aikštėje prie Komarovo turgaus vyko taiki akcija prieš smurtą. Portalas onliner.by pranešė, kad moterys ir merginos su gėlėmis reikalavo nutraukti jėgos struktūrų savivalę, paleisti visus politinius kalinius, ištirti kankinimus įkalinimo vietose ir furgonuose kaliniams vežti bei žmonių dingimo ir mirties atvejus šalyje vykstančių protestų metu.

Pastarosios akcijos dalyvės, kurių, liudininkų teigimu, buvo per 5 tūkst., išsirikiavo į „solidarumo grandinę“.

Baltarusijoje jau beveik dvi savaites vyksta masiniai protestai prieš oficialius prezidento rinkimų rezultatus, kuriais remiantis, šeštai kadencijai su 80,1 proc. balsų buvo perrinktas Aliaksandras Lukašenka, o jo varžovė opozicijos atstovė Sviatlana Cichanouskaja esą surinko 10,12 proc. balsų.

Iš viso per protestus sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių. Šimtai jų nukentėjo sulaikymo metu. Keturi žmonės neteko gyvybių. Šiuo metu nėra informacijos, kad kieno nors iš teisėsaugos pareigūnų, panaudojusių perteklinę jėgą, atžvilgiu būtų pradėta baudžiamųjų bylų.

Nuo rugpjūčio 13-osios protestai ir streikai prasidėjo ir daugybėje Baltarusijos bendrovių.

A. Lukašenka kaltina Vilnių ir Varšuvą

A. Lukašenka šeštadienį pareiškė, kad Baltarusijos valdžios priešininkai „dusina“ šalį, rengdami tolesnio spaudimo Rusijai scenarijus.

„Kai kas Rusijoje (dažnai tai matau žiniasklaidoje) sako: „ O, Baltarusijoje, o, Baltarusijoje ...“. Ne Baltarusijoje – tai pas jus, čia, vakarų pasienyje, spaudžia, dusina. Mes su (Rusijos prezidentu Vladimiru) Putinu sutarėme: mus čia dusina, kad paskui užsipultų Rusiją“, – žurnalistams vakariniame Gardino mieste sakė A. Lukašenka. Jį citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

„Tai – tramplinas, ir mes turime jį sunaikinti. Tai yra mūsų su prezidento Putinu bendra nuomonė“, – pridūrė jis.

Kalbėdamas per mitingą Gardine autoritarinis lyderis pareiškė, kad Vakarų šalys atvirai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus.

„Šiandien yra žmonių, kurie stumia mus į nesantaikos ir neapykantos bedugnę. (...) Vakarų pasienyje neramu: žvanginama ginklais, grasinama, atvirai kišamasi į mūsų suverenios valstybės vidaus reikalus“, – sakė jis.

A. Lukašenka tvirtino, kad opozicijos protestai, krečiantys šalį nuo anksčiau šį mėnesį įvykusių ginčijamų valstybės vadovo rinkimų, yra organizuojami iš „Varšuvos ir Vilniaus“.

„Kurstytojai – ne jūs, ne baltarusiai. Jie tupi ten – prie Varšuvos, prie Vilniaus. Juk matote, kur tie „alternatyvininkai“ išbėgo? Kai kurie apsuko ratą per Rusiją, Ukrainą ir ten nusėdo“, – sakė jis per mitingą Gardine.

Anksčiau A. Lukašenka paskelbė, kad prie šalies sienų užfiksuotas NATO pajėgų „rimtas judėjimas“, todėl įvedama aukščiausio lygio kovinė parengtis.

Reaguodamas į tai, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad A. Alšenkos režimo kalbos apie Baltarusijai kylančias išorės grėsmes neturi jokio pagrindo, o taip siekiama nukreipti dėmesį nuo vidaus problemų.

„Režimas stengiasi bet kokia kaina nukreipti dėmesį nuo Baltarusijos vidaus problemų kalbėdamas apie menamas išorės grėsmes, kurios neturi nė menkiausio pagrindo“, – BNS atsiųstame komentare sakė prezidentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 23 09:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt